Sa oled siin

Minister Tsahkna: Kreeka ei kontrolli põgenikevoolu

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna Elaionase pagulaste majutuskeskuses
Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna Elaionase pagulaste majutuskeskuses

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna külastab täna oma Kreeka visiidi käigus Samose saare põgenike vastuvõtukeskust. Eile kohtus Tsahkna Kreeka siseministri ja töö-, sotsiaalkaitse- ning sotsiaalse solidaarsuse ministriga ja külastas Ateena pagulaskeskust. 

Tsahkna sõnul on olukord põgenike vastuvõtmisega väga segane, mis muudab ka Eesti jaoks pagulaste vastuvõtmise keeruliseks. “Meie jaoks on inimeste vastuvõtmise eelduseks see, et nende isikud on tuvastatud ning olemas on elementaarne kontroll, kes Euroopasse sisenevad, et meie eksperdid saaks oma tööd kohapeal jätkata. Peale kohtumist ministrite ja ametnikega võib öelda, et Kreekal puudub võimekus kontrollida, kes üle piiri tulevad ja mis taustaga need inimesed on,” ütles Margus Tsahkna. “Aasta lõpuks ennustatakse pea miljoni põgeniku saabumise täitumist Kreekas, kellest suur osa suunduvad edasi Euroopasse. See olukord teeb murelikuks,” lisas Tsahkna.

Tsahkna sõnul puudub valmisolek hetkel Kreekast põgenikke Eestisse ümber paigutada. “Selleks, et Eesti saaks Kreekast põgenikke reaalselt vastu võtta, tuleb kohapeal veel palju tööd teha,” ütles Tsahkna. 

Täna külastab minister Tsahkna põgenike vastuvõtukeskust Samose saarel ning kohtub saare linnapeaga. Samuti kohtub Tsahkna Frontexi missiooni raames Kreekas töötavate Eesti piirivalveametnikega.