Sa oled siin

Minister Tsahkna: riik aitab luua 1200 uut lapsehoiukohta

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna sõnul on sotsiaalministeerium käivitanud meetme, millega luuakse järgnevate aastate jooksul 1200 lapsehoiukohta nendesse omavalitsustesse, kus on puudus eelkõige väikelaste hoiu kohtadest. Selleks on ette nähtud 6,5 miljonit eurot Euroopa Sotsiaalfondi toetust.

„Rida omavalitsusi ei ole aastate jooksul suutnud tagada lasteaiakohtade olemasolu, kuigi see ülesanne neil on. Seepärast otsustasime käivitada Euroopa Sotsiaalfondi toel meetme, millega luuakse järgmiste aastate jooksul 1200 lapsehoiukohta eelkõige väikelastele, et anda vanematele võimalus pärast vanemahüvitise lõppemist naasta tööturule,“ ütles Margus Tsahkna.

„Lasteaiakohti on kõige rohkem puudu Tallinna, Tartu ja Pärnu linnas ning neid ümbritsevates omavalitsustes. Meie eesmärgiks on toetada omavalitsusi, et suudaksime lahendada noorte perede probleemi, kui lapsehoiukoha puudumise tõttu pole võimalik pärast vanemahüvitise lõppemist tööle naasta,“ lisas Tsahkna.

Lapsehoiukohtade loomiseks on sotsiaalministeeriumile esimeses voorus esitatud 24 taotlust 23 omavalitsuselt üle Eesti. Esimese vooru taotluse peale kokku on planeeritud luua 604 uut lapsehoiukohta.

Sotsiaalministeeriumi meede võimaldab omavalitsustel taotleda vahendeid lapsehoiukohtade loomiseks ning teenusepakkumise toetamiseks 0-7-aastastele lastele.

Lisaks Sotsiaalministeeriumi meetmele aitab lapsehoiukohtade loomisele kaasa ka Rahandusministeeriumi koordineeritav meede „Linnapiirkondade jätkusuutlik areng“, mille tegevuskavade põhjal taotletakse toetust 2300 uue lapsehoiukoha juurde ehitamiseks Tallinna, Tartu ja Pärnu linna ning neid ümbritsevatesse omavalitsustesse.