Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Narva haiglas ootab COVID-19 vaktsineerijaid üle 2000 vaba aja

Hetkel saavad COVID-19 vastu vaktsineerimiseks digiregistratuuris www.digilugu.ee aja broneerida inimesed, kes on vähemalt 30 aastased. Kui mujal üle Eesti on aegu pigem vähem kui soovijaid, siis Narva haiglas oli pühapäeva hommikul kell 9 saadaval üle 2000 vaba aja. Üle 500 vaba aja oli ka Ida-Viru Keskhaiglas. Ida-Virumaal on saada Pfizeri ja Moderna vaktsiini.

Vabu aegu vaktsineerimiseks leidus veel Kuressaare Haiglas (363), Jõgeva Haiglas (72) ja Valga Haiglas (31), Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses (5) ja Raplamaa Haiglas (1)

Uusi aegu broneerimiseks lisatakse digiregistratuuri esmaspäeva, 17. mai õhtul, kui on kinnitatud uued vaktsiinitarned. Peamiselt saab siis aega broneerida juunikuusse. „Kellel on soovi rutem esimene vaktsiinisüst kätte saada, on tõesti võimalik sõita Ida-Virumaale. Aga siis tuleb kindlasti arvestada, et ka teiseks doosiks tuleb minna samasse asukohta,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer.

Edaspidi lisanduvad uued ajad jooksvalt vastavalt vaktsiinide saabumisele ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese vaktsiinidoosi. 17. mail kell 19 avaneb vaktsineerimiseks aja broneerimise võimalus kõigile alates vanusest 16 eluaastat.

Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 400 382 inimest, mis on 37,3% täisealisest elanikkonnast. Ida-Virumaal on see keskmisest palju madalam – vaid 25%. Vähemalt 70-aastastest on vaktsineeritud 64,6%, Ida-Virumaal vaid 38%.