Sa oled siin

Oktoobris tunnustatakse kõige peresõbralikumaid tööandjaid

Tuleval nädalal, 17. oktoobril antakse sotsiaalministeeriumis pidulikul tunnustusüritusel üle 54 peresõbraliku tööandja märgist. Lõppmärgise saab seekord 24 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi muutmaks oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikuks. 

Sotsiaalministeeriumi laste heaolu osakonna juhataja Hanna Vseviovi sõnul on märgise eesmärk muuta kogu ühiskonna hoiakuid peresõbralikumaks. “Meil on hea meel, et peresõbraliku tööandja märgise programmi vastu on ka tänavu suur huvi nii era- kui ka avaliku sektori organisatsioonidel. See näitab, et üha rohkem tööandjaid oskab peresõbralikku töökeskkonda väärtustada,” sõnas Vseviov. 

Programmis osalevad organisatsioonid pälvivad esialgu algmärgise ning läbivad lõppmärgise saamiseks põhjaliku konsulteerimis- ja hindamisprotsessi. Konsultatsiooniettevõtte Civitta koordinaatori Marge Laansoo sõnul eeldab programmi edukas läbimine pühendumist ja mitmete osapoolte kaasamist. “Programmis osalemine on pikaajaline protsess, mille õnnestumiseks peavad lisaks juhtkonnale olema kaasatud ka töötajad. Omalt poolt pakume organisatsioonidele igakülgset tuge läbi personaalse nõustamise ja koolituste. Oluline on aga teadvustada, et programmis osalemine ei lõppe märgise saamisega, vaid tegu on kestva arenguprotsessiga,” rääkis Laansoo.

Peresõbraliku tööandja programmi raames keskendutakse tööelu erinevatele aspektidele alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muuhulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist.

Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti ASiga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused. 

Ajakirjanikud on oodatud kajastama 17. oktoobril kell 14.00 ministeeriumite ühishoones toimuvat tunnustusüritust, kus peresõbraliku tööandja märgised annavad üle sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman.


 

Lisainfo:

Egle Madiste
Peresõbraliku tööandja märgise kommunikatsioonijuht
egle@callisto.ee
5688 1756