Sa oled siin

Rait Kuuse: sõjapõgenikele tuleb anda võimalus rahulikult uue eluga kohaneda

Tallinna linna esindajatega on ametnikud kohtunud mitmel korral ning siiani on kohtumised olnud konstruktiivsed.
Tallinna linna esindajatega on ametnikud kohtunud mitmel korral ning siiani on kohtumised olnud konstruktiivsed.

 

Sotsiaalministeeriumi kommentaar sõjapõgenike elukoha valiku kohta

Kõige olulisem on anda väga keerulistest oludest saabunud inimestele võimalus oma uue eluga rahulikult kohaneda. Selleks otsitakse neile elukoht, kus keskkond toetaks töökoha leidmist ja vajalikud avalikud teenused oleksid tagatud. 

Riik hoiab kohaliku omavalitsusega ühendust ja teavitas ametliku kirjaga 24. märtsil ka Tallinna linna sõjapõgenike saabumisest. Tallinna linn andis sotsiaalministeeriumile teada omapoolsest kontaktisikust, keda teavitati ka sellest, mitu sõjapõgenikku asub elama Tallinnasse. 

Tallinna linna esindajatega on ametnikud kohtunud mitmel korral ning siiani on kohtumised olnud konstruktiivsed. Kohtutud on ka põgenike saabumise järel ning tegeletakse sellega, et edasist suhtlust sujuvamaks muuta.

Kõiki Eestis legaalselt viibivaid inimesi tuleb kohelda võrdselt ning kohalik omavalitus ei saa Eestis endale elanikke valida. Sõjapõgenike elukoht valitakse lähtudes töökohtade olemasolust piirkonnas, avalike teenuste olemasolust ja kättesaadavusest, saabujate profiilist jne. Sellest lähtuvalt ongi suuremad linnad kõige tõenäolisemad kohad sõjapõgenike elukohaks. Saabujate lõimimist aitab korraldada tugiisik.

Kohalikku omavalitsust toetatakse ühekordselt 3000 euroga inimese kohta.

Veel uudiseid samal teemal

25.11.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium on strateegiliste partnerite valikuga lõpusirgele jõudmas

Sotsiaalministeeriumi strateegiliste partnerite teise taotlusvooru, milles otsiti koostööpartnereid vaimse tervise, laste heaolu, vanemaealiste ja puuetega inimeste huvikaitse ning võrdse kohtlemise teemadel, laekus kaheksa taotlust ning läbirääkimisi jätkatakse seitsme organisatsiooniga.

Foto perekonnast. Foto: pexels.com
01.11.2019|Sotsiaalministeerium

Riik hakkab valima koostööpartnereid perepoliitika valdkonnas

15. novembril avaneb sotsiaalministeeriumi ja rahvastikuministri koostöös taotlusvoor “Peresõbralik ja lasterikas Eesti“, millega riik otsib strateegilisi partnereid perepoliitika valdkonnas. Tegevuste rahastamiseks on ette nähtud aastas kuni 400 000 eurot hasartmängumaksu toetusi, strateegilisi partnereid otsitakse kaheks aastaks.