Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Rannar Vassiljev: välisriigist Eestisse tööle asunud arstide kvalifikatsiooni küsimuses on olulisel kohal ravikvaliteet ja tervishoiuteenuse kättesaadavus kõikjal Eestis

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev kohtus täna erinevate osapooltega, et arutada välisriigis omandatud ja Eestis nõutava eriarsti kvalifikatsiooniga seotud küsimusi. Kohtumisel kaardistati erinevate organisatsioonide arvamused, millised võiksid olla Eestis töötamise lubamise tingimused. Läbivaks põhimõtteks jäi ravikvaliteedi ja tervishoiuteenuse kättesaadavuse tagamine.

Tervise- ja tööministri sõnul toimus tänane kohtumine konstruktiivses õhkkonnas. „Sain täna hea ülevaate sellest, millisena näeb iga osapool olukorra paremat lahendust tulevikus. Kindlasti on tegemist hea materjaliga, et koostöös optimaalne lahend välja töötada ning täiustada olemasolevat regulatsiooni,“ ütles Vassiljev.

Tervise- ja tööminister rõhutas, et uue regulatsiooni väljatöötamise juures on oluline, et ravikvaliteet säiliks ning patsiendile oleks tervishoiuteenus kättesaadav kõikjal Eestis. „Lähiajal soovime jõuda regulatsioonini, mis seda eesmärki täidaks ja arvestaks võimalikult palju kaasatud osapoolte arvamustega“, lisas minister.

Kohtumisel osalesid Terviseameti, Eesti Haiglate Liidu, Eesti Arstide Liidu, Eesti Patsientide Nõukoja ja sotsiaalministeeriumi esindajad. Samuti tutvuti Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja Eesti Patsientide Esindusühingu seisukohtadega.


Aleksandra Solntseva
meediasuhete nõunik
Sotsiaalministeerium
626 9369
5826 2265
aleksandra.solntseva@sm.ee