Sa oled siin

Ravimiseaduse muudatused parandavad innovaatiliste ravimite kättesaadavust

ravimid
"Nii saame tagada meie patsientidele juurdepääsu uutele väljatöötatavatele ravimitele olukorras, kus muud ravivõimalused puuduvad,“ ütles minister Kiik.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ravimiseaduse muudatused, mille eesmärk on parandada ravimite kättesaadavust ning ravimijäätmete kogumist. Ühe olulisema muudatusena luuakse võimalus tuua erandkorras Eestisse müügiloata innovaatilisi ravimeid juba ravimi kliiniliste uuringute staadiumis.

„Tõhusad, kvaliteetsed, ohutud ravimid aitavad lahendada paljusid terviseprobleeme, parandada elukvaliteeti, pikendada eluiga ja säästa haiglaraviga seotud kulusid,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Kavandatud muudatused aitavad parandada ravimite ja apteegiteenuse kättesaadavust, lihtsustavad ravimitega reisimist ning ravimijäätmete tagastamist apteeki, et vältida nende sattumist keskkonda.“

Muudatusega luuakse võimalus tuua erandkorras Eestisse müügiloata innovaatilisi ravimeid juba ravimi kliiniliste uuringute staadiumis. Erandkorras on kavas edaspidi väljastada müügiloata ravimite sisseveoks lube patsientide jaoks, kes põevad kroonilist või raskelt kurnavat haigust või kelle haigust peetakse eluohtlikuks ja keda ei ole võimalik olemasolevate müügiloaga ravimitega ravida.

„Selle muudatusega parandame innovaatiliste ravimite kättesaadavust juba kliiniliste uuringute staadiumis, kui Eestis uuringut ei tehta ja patsientide osalemine uuringus ei ole võimalik. Ühtlasi saame nii tagada meie patsientidele juurdepääsu uutele väljatöötatavatele ravimitele olukorras, kus muud ravivõimalused puuduvad,“ ütles minister Kiik.

Lisaks on muudatustena plaanis lihtsustada kõlbmatute ravimite tagastamist apteeki; võimaldada videokõne teel nõustamist maapiirkonnas asuvas haruapteegis, mille läheduses ei ole ühtegi teist apteeki; lihtsustada lennujaama territooriumil asuva haruapteegi pidamise tingimusi; kaasajastada ravimireklaami tingimusi ning lihtsustada ravimitega reisimist, sh ravimitega reisimiseks vajaliku Schengeni tunnistuse saamist.

Seaduse muudatuste väljatöötamise kavatsus koostati 2016. aastal, mil see läbis ka kooskõlastusringi. Praeguseks on seaduse eelnõu läbinud ka kaks ametlikku kooskõlastusringi.

Seadus on kavandatud jõustuma üldises korras, välja arvatud ravimite tootmise ja hulgimüügi tegevusloa eraldi taotlemist puudutavad eelnõu punktid, mis jõustuvad 2021. aasta 1. jaanuaril ning ravimitega reisimise dokumentide väljastamise korda puudutavad muudatused, mis jõustuvad 2021. aasta 1. septembril.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 vaktsineerimine
28.02.2021|Sotsiaalministeerium

COVID-19 vaktsineerimise tempo kasvab, sel nädalal on tehtud ligi 24 000 vaktsineerimist

Tänahommikuse seisuga on Eestis kokku tehtud 112 503 COVID-19 vaktsineerimist. Vähemalt ühe doosiga on praeguseks vaktsineeritud 78 576 ja mõlemad vaktsiinidoosid on saanud 33 927 inimest. Sel nädalal on hommikuse seisuga tehtud 23 751 vaktsineerimist, mida on ligi 20% võrra rohkem kui eelmisel nädalal. Vaktsineerimise tempo on tõusnud kuus nädalat järjest.

COVID-19
27.02.2021|Sotsiaalministeerium

Tervisevaldkonna peaeesmärkideks on COVID-19 kriisi ületamine, Eesti inimeste tervena elatud eluea pikendamine ja ebavõrdsuse vähendamine tervises

Vabariigi Valitsuse tegevuskava aastateks 2021-2023 seab tervisevaldkonnas eesmärgiks COVID-19 pandeemiast väljumise, Eesti inimeste tervena elatud eluea tõstmise ning ebavõrdsuse vähendamise tervises. COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks pikendatakse haigushüvitise maksmist alates 2. haiguspäevast kuni 2021. aasta lõpuni ning kavas on võimaldada maist alates tasuta kodulähedast COVID-19 vastast vaktsineerimist kõigile Eesti inimestele.