Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Riik investeerib täiendavalt 12,6 miljonit tervishoiu hädaolukordadeks valmisoleku tõstmiseks

COVID-19
„Investeerime haiglate vastupanuvõime tõstmisesse, et suurendada tervishoiusüsteemi võimekust COVID-19 pandeemia ja teiste kriisidega toime tulla," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile toetuse andmise tingimused, millega investeeritakse aastani 2023 täiendavalt 12,6 miljonit eurot haiglavõrgu haiglate tervishoiukriisideks valmisoleku tõstmiseks. Toetuse abil luuakse hapnikravi võimekusega isolatsioonipalateid ning parandatakse vältimatu abi toimepidevust pikaajalise elektrikatkestuse puhuks.

„Investeerime haiglate vastupanuvõime tõstmisesse, et suurendada tervishoiusüsteemi võimekust COVID-19 pandeemia ja teiste kriisidega toime tulla. Seeläbi toetame patsientidele vajaliku ravi pakkumist ning ennetame vajadust suureneva haigestumise korral plaanilise ravi või ühiskonnaelu piiramiseks,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Investeeringute tulemusena luuakse 2023. aastaks COVID-19 patsientide jaoks 150 nakkusohutuse nõuetele vastavat ja kaasaegsel tasemel abi osutamiseks sobivat voodikohta. Selleks toetatakse nii uute isolatsioonipalatite ehitamist kui olemasolevate palatite ümberehitamist, sh hapnikravi võimekuse tõstmist ning negatiivse või positiivse rõhu tagamiseks vajalike ventilatsioonisüsteemide väljaehitamist.

Isolatsioonipalatite loomine suurendab võimekust pakkuda kvaliteetseid tervishoiuteenuseid suurenenud COVID-19 haigestumise tingimustes ning vähendab nakkuse leviku ohtu haiglas, vähendades seeläbi vajadust plaanilise ravi piiramiseks, uuringute ja operatsioonide edasilükkamiseks. Maksimaalne toetuse summa ühe isolatsioonipalati loomisel on 73 000 eurot sõltuvalt haigla vajadustest.

Võimalikeks pikaajalisteks elektrikatkestusteks valmisoleku tõstmiseks toetatakse olemasolevate elektrisüsteemide ümberprojekteerimist, täiendavate elektrigeneraatorite, UPS-seadmete ja külmatranspordivahendite soetamist ning vastavate süsteemide väljaehitamist. Maksimaalne toetuse summa ühe haigla kohta on 80 000 eurot.

Investeeringuid rahastatakse REACT-EU Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest aastatel 2020-2023 kokku 12,6 miljoni euroga. Riiklikku kaasfinantseeringut ega toetuse saaja omafinantseeringut ei lisandu.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 vaktsineerimine
15.10.2021|Sotsiaalministeerium

Tööandjatel on võimalus tellida tööperele vaktsineerimisalane nõustamine

Kõikidel tööandjatel on võimalus läbi haigekassa tellida oma töötajatele loeng, kus tervishoiuspetsialist annab ülevaate vaktsiinidest ja vaktsineerimisest ning vastab inimeste küsimustele. Loeng on huvilistele tasuta.

COVID-19 vaktsineerimine
14.10.2021|Sotsiaalministeerium

Lõuna-Eestis on liikvel vaktsineerimisbuss ja -kiirabi

Sel nädalalõpul on Võru- ja Valgamaal täiendava vaktsineerimisvõimalusena liikvel vaktsineerimisbuss ja -kiirabi. Vaktsineerimine on tasuta ja etteregistreerimiseta.