Sa oled siin

Sel nädalal jätkatakse lisaks hoolekandeasutustele ka teiste sotsiaalvaldkonna eesliinitöötajate vaktsineerimist

„Viiruse leviku piiramise kõige efektiivsem viis on piirata kontakte. Sotsiaalvaldkonna töötajad seda teha ei saa, sest vaatamata viirusele ja vahel just viiruse tõttu vajavad kliendid ja hoolealused nende abi ja tuge,’’ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo
„Viiruse leviku piiramise kõige efektiivsem viis on piirata kontakte. Sotsiaalvaldkonna töötajad seda teha ei saa, sest vaatamata viirusele ja vahel just viiruse tõttu vajavad kliendid ja hoolealused nende abi ja tuge,’’ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo

Kohalikud omavalitsused on sotsiaalkindlustusameti kaudu haigekassale esitanud 3600 sotsiaalvaldkonna töötaja ja teenuse osutaja andmed. Sotsiaalvaldkonna töötajaid vaktsineerivad 35 raviasutust üle Eesti.

„Viiruse leviku piiramise kõige efektiivsem viis on piirata kontakte. Sotsiaalvaldkonna töötajad seda teha ei saa, sest vaatamata viirusele ja vahel just viiruse tõttu vajavad kliendid ja hoolealused nende abi ja tuge,’’ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Vaktsiin kaitseb sotsiaalvaldkonna töötajaid ja seeläbi on neil võimalik olla turvaliselt abi vajavate inimestega kontaktis. Seetõttu on ülimalt oluline, et valdkonna töötajaskond kasutaks vaktsineerimise võimalust maksimaalselt.“

Ministri sõnul on olulisim see, et sotsiaalabi ja -teenuseid klientideni viijaid jätkuks ning abistajad ei oleks haigevoodis eemal vajalikust igapäevatööst. „Erivajadustega laste haridus- ja sotsiaalteenuseid ei saa katkestada nagu ka paljusid teisi sotsiaalteenuseid. Seetõttu on oluline töötajate kiire ja ulatuslik vaktsineerimine,’’ ütles Riisalo.

Vaktsineerimise korraldamiseks kogub sotsiaalkindlustusamet kohalikelt omavalitsustelt andmeid vaktsiini soovijate kohta ning edastab need haigekassale. Haigekassani jõudnud nimekirjad edastatakse asutusele lähimale vaktsineerimiskeskusele. Vaktsineerida saavad KOV sotsiaaltöötajad, lastekaitsetöötajad, koduhooldustöötajad, isiklikud abistajad, tugiisikud, sotsiaaltransporditeenuse pakkujad, täisealise isiku hooldajad, puudega lapse hooldajad, asenduskodutöötajad, hooldusperevanemad, väljaspool kodu osutatava päeva- ja intervallhoolduse pakkujad, päevakeskuse töötajad, varjupaiga- ja turvakoduteenuse pakkujad.

Tänaseks on sotsiaalvaldkonna töötajad vaktsineeritud Kose vallas, Vormsi vallas, Rakvere linnas ja vallas, Tapa vallas, Väike-Maarja vallas, Häädemeeste vallas, Kihnu ja Ruhnu vallas, Mulgi vallas ja Hiiumaal.

Eelmisel nädalal alustas koostöös Tallinna Perearstikeskus OÜga sotsiaalvaldkonna eesliinitöötajate vaktsineerimist Tallinna linn, tänaseks on vaktsineeritud ca 500 sotsiaalvaldkonna töötajat. Tallinna asutustes töötab ligi 1500 sotsiaalvaldkonna eesliinitöötajat: sotsiaaltöötajad, hooldajad, lastekaitsetöötajad, isiklikud abistajad ja tugiisikud. Neile lisandub üle 2500 omastehooldaja.

Riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusel kasutatakse üle 70-aastaste inimeste vaktsineerimiseks Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning alla 70-aastaste inimeste vaktsineerimiseks AstraZeneca COVID-19 vaktsiini.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis: www.vaktsineeri.ee/covid19

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tõdeb, et naise moodustatud sooliselt mitmekesine valitsus on suur samm edasi. „See, et praeguse valitsuse koosseis on sooliselt tasakaalus, oli väga läbimõeldud otsus. Riigikogus ja kohalike omavalitsuste volikogudes on naiste osakaal tõusnud 28% piirimaile, kuid jäänud kahjuks sinna pidama“ ütles Riisalo.
08.05.2021|Sotsiaalministeerium

Minister Riisalo: sooline tasakaal otsustuskogudes on parem meie kõigi jaoks

Eestis on esimest korda naissoost peaminister ning pea pooled ministritest on naised. Vaatamata tänasele sooliselt tasakaalustatud valitsusele, on vaja teha jõupingutusi, et seesugune trend jätkuks ka tulevikus. Värske „Võrdsem Eesti“ video küsib, kas poliitika on sooliselt tasakaalus?

„Järvamaale ja Türile sõidame eeskätt eesmärgiga tunnustamaks sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.
07.05.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo: Järva maakond on paistnud silma nutikate lahenduste poolest sotsiaalhoolekandes

Piirangute leevenedes ning turvameetmeid rakendades on ka kauaoodatud ametlikud visiidid jälle võimalikud. Nii sõitis reedel, 7. mail, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo külla Järvamaa erinevatele sotsiaalhoolekandeasutustele.