Sa oled siin

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna alustas visiiti USAsse

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna on 14.-17. juunini visiidil Ameerika Ühendriikides New Yorgis ning osaleb ÜRO Lastefondi (UNICEF) aastakoosolekul, kus peab avakõne. Täna kohtub minister Tsahkna ka UNICEFi juhi Anthony Lake’iga. 

Eesti on tänavu UNICEFi tegevnõukogu president ning oma avakõnes juhib sotsiaalkaitseminister tähelepanu Eesti seatud prioriteetidele UNICEFi tegevnõukogu töös: soolise võrdõiguslikkuse, naiste ja tüdrukute vastase vägivalla vastu võitlemise, hariduse, sh kriisipiirkondades, lastekaitse, laste ja emade tervise teemadele. 

UNICEFi juhiga kohtumisel on plaanis arutada organisatsiooni koostööd Eestiga ning innovatsiooni ja Euroopa rändekriisi teemadel. 

Ministrit saadavad visiidil sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse, laste ja perede osakonna juhataja Hanna Vseviov ja sama osakonna peaspetsialist Gabriela Rooso. Asekantsler Rait Kuuse osaleb New Yorgi visiidi raames ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni liikmesriikide konverentsil. 

TAUST
ÜRO Lastefond (UNICEF) on ÜRO egiidi all tegutsev rahvusvaheline laste abistamist korraldav organisatsioon, mis toetab enam kui 190 riigis läbi viidavaid programme. 2015. aastast tegeleb UNICEF lisaks teistele teemadele tihedalt ka Euroopa rändekriisiga, kuna mitmed Euroopa riigid palusid organisatsioonilt konsultatsioone ja abi seoses pagulaslaste vastuvõtmisega Euroopas. Fond saab oma vahendid üksnes vabatahtlikest annetustest.

Eesti on alates 2011. aastast UNICEFi 36-liikmelise tegevnõukogu liige.

Aastatel 2014-2015 toetas Eesti UNICEF-i tegevusi 1.2 miljoni euroga. Eesti on läbi UNICEF-i toetanud lapsi Ukrainas, Georgias, Süürias, Afganistanis ja teistes riikides. 2016. aastal on Eesti UNICEFi tegevnõukogu president; presidendi ülesandeid täidab Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson.

 

14. juuni 2016

Veel uudiseid samal teemal

„Pean väga oluliseks, et piirkondlikult nähakse reaalset vajadust saada koordinatsioonimudel laiemalt tööle. Nii kujundame ühtset ja toimivat koostöömudelit, mis toetab valdkondade spetsialiste igapäevase töö tegemisel ning tagame, et inimesed saaksid parimal viisil abi,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.
11.09.2020|Sotsiaalministeerium

Mitmes piirkonnas käivitub inimesekeskne hoolekande- ja tervishoiusüsteemi koordinatsiooni mudel

Suve alguses kuulutas sotsiaalministeerium välja konkursi, kuhu olid ühistaotlejatena oodatud kohalikud omavalitsused, piirkonda teenindavad haiglad, vähemalt viis perearsti, soovituslikult tervisekeskuse või praksisena, kes on valmis koostöös oma piirkonna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna ning ka teiste seotud valdkondade partneritega ellu viima inimesekeskset koordinatsiooni mudelit.

"Töötuskindlustusmakse määra säilitamine on vajalik ka seetõttu, et töötukassal oleks rahalisi vahendeid hüvitiste väljamaksmiseks olukorras, kus töötus lähiajal ilmselt suureneb. Pean väga oluliseks, et töötukassal oleksid tagatud piisavad ressursid nii tööinimeste kui töö kaotanute toetamiseks,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik
10.09.2020

Töötuskindlustusmakse määr säilib samal tasemel

Vabariigi Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, millega jäetakse töötuskindlustusmakse määr järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele ehk 2,4 protsendile, millest töötajad tasuvad 1,6 protsenti ja tööandjad 0,8 protsenti.