Sa oled siin

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna läheb visiidile Viljandimaale

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna on homme, 26. augustil visiidil Viljandi maakonnas, kus osaleb ümarlaual kohalike omavalitsuste juhtide ja sotsiaaltöötajatega. Lisaks on plaanis MTÜ Töötoad ja Viljandi Hoolekandekeskuse külastus. Samuti osaleb minister erivajadustega inimeste laulupeol „Laulan helisema maa“.

Reedel kell 11.00 omavalitsusjuhtide ja sotsiaaltöötajatega algaval ümarlaual arutatakse sotsiaalteenuste arendamist Viljandimaal ning sotsiaalministeeriumi poolt kavandatud välisvahendite kasutamist.

Sotsiaalkaitseminister Minister Tsahkna sõnul on arengusuundade arutamine koos kohalike olude tundjatega väga oluline. „Arutame koos omavalitsusjuhtide ning sotsiaaltöötajatega, kuidas arendada sotsiaalteenuseid praeguses haldusreformi ja riigireformi kontekstis ning millised vahendid on Sotsiaalministeeriumil omavalitsuste abistamiseks,“ ütles Tsahkna.

1. augustil kuulutati välja Euroopa Liidu sotsiaalfondist rahastatava meetme „Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused“ esimene avatud taotlusvoor, mille raames on kohalikel omavalitsustel võimalik rahastada koduteenuse, tugiisiku-, isikliku abistaja, päevahoolduse ning intervallhoolduse teenuste arendamist ja osutamist. Toetuse saamise eelduseks hakkab olema kohalike omavalitsuste koostöö teenuste osutamisel.

Ümarlaud kohalike omavalitsuste juhtide ning sotsiaaltöötajatega toimub Vabaduse plats 4 (suur saal III korrusel).  Kell 10.00 külastab minister Tsahkna mittetulundusühingut Töötoad ning kell 15:00 Viljandi Hoolekandekeskust. Kell 14:30 ütleb minister tervitussõnad erivajadustega inimeste laulupeol “Laulan helisema maa”.