Sa oled siin

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna läheb visiidile Võrumaale

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna on homme, 27. aprillil Võrumaa omavalitsuste liidu kutsel visiidil Võru maakonnas, kus osaleb ümarlaual kohalike omavalitsuste juhtide ja sotsiaaltöötajatega ning külastab MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskust.

Kolmapäeval kell 14.30 algaval ümarlaual arutatakse sotsiaalteenuste arendamist Võru maakonnas, sh sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kestlikkuse, sotsiaaltranspordi ning rahvastiku arengu teemasid.

„Arvestades meie rahvastikuprotsesse seisab ees palju muutusi alates haldusreformist kuni sotsiaalteenuste pakkumiseni. Väga palju sõltub sellest, kuidas kohalikud omavalitsused suudavad sotsiaalteenuste pakkumisel koostööd teha, et kõigil kohalikel elanikel oleks võimalik ühiskonnaelus osaleda,“ ütles minister Tsahkna. „Tööturul osalemist toetavate sotsiaalteenuste arendamiseks on riigil kuni aastani 2020 kasutada ligi 31 miljonit eurot.“

Tänavu kevadel on kavas välja kuulutada Euroopa Liidu sotsiaalfondist rahastatava meetme „Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused“ esimene avatud taotlusvoor, mille raames on kohalikel omavalitsustel võimalik rahastada koduteenuse, tugiisiku-, isikliku abistaja, päevahoolduse ning intervallhoolduse teenuste arendamist ja osutamist. Toetuse saamise eelduseks hakkab olema kohalike omavalitsuste koostöö teenuste osutamisel. Taotlusvooru tingimused esitatakse eelnõude infosüsteemi kaudu kooskõlastamisele lähinädalatel.

Ümarlaud kohalike omavalitsuste juhtide ning sotsiaaltöötajatega toimub töö- ja tegevuskeskuses Mosaiik (Kreutzwaldi 34 II korrus, Võru linn).

Kolmapäeval kell 16.30 on kavas MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskuse külastus. 

Veel uudiseid samal teemal

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tõdeb, et naise moodustatud sooliselt mitmekesine valitsus on suur samm edasi. „See, et praeguse valitsuse koosseis on sooliselt tasakaalus, oli väga läbimõeldud otsus. Riigikogus ja kohalike omavalitsuste volikogudes on naiste osakaal tõusnud 28% piirimaile, kuid jäänud kahjuks sinna pidama“ ütles Riisalo.
08.05.2021|Sotsiaalministeerium

Minister Riisalo: sooline tasakaal otsustuskogudes on parem meie kõigi jaoks

Eestis on esimest korda naissoost peaminister ning pea pooled ministritest on naised. Vaatamata tänasele sooliselt tasakaalustatud valitsusele, on vaja teha jõupingutusi, et seesugune trend jätkuks ka tulevikus. Värske „Võrdsem Eesti“ video küsib, kas poliitika on sooliselt tasakaalus?

„Järvamaale ja Türile sõidame eeskätt eesmärgiga tunnustamaks sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.
07.05.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo: Järva maakond on paistnud silma nutikate lahenduste poolest sotsiaalhoolekandes

Piirangute leevenedes ning turvameetmeid rakendades on ka kauaoodatud ametlikud visiidid jälle võimalikud. Nii sõitis reedel, 7. mail, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo külla Järvamaa erinevatele sotsiaalhoolekandeasutustele.