Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo: Järva maakond on paistnud silma nutikate lahenduste poolest sotsiaalhoolekandes

„Järvamaale ja Türile sõidame eeskätt eesmärgiga tunnustamaks sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.
„Järvamaale ja Türile sõidame eeskätt eesmärgiga tunnustamaks sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.

Piirangute leevenedes ning turvameetmeid rakendades on ka kauaoodatud ametlikud visiidid jälle võimalikud. Nii sõitis reedel, 7. mail, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo külla Järvamaa erinevatele sotsiaalhoolekandeasutustele.

„Järvamaale ja Türile sõitsime eeskätt eesmärgiga tunnustada sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.

Riisalo lisab, et on omavalitsusi, kes on väga agaralt nutikate lahenduste kallal töötanud ja seeläbi ka kiiduväärt tulemusteni jõudnud. Nii külastati reedel näiteks Türi Perepesa, mis on Skandinaavia mudelite näidetel loodud väikelastega peredele mõeldud erinevaid teenuseid koondav peretöökeskus. Perepesa, mis on loodud koostöös Lapse Heaolu Arengukeskusega, töötab tõenduspõhiselt ja keskendub ennetusele. Selle eesmärk on nii laste kui vanemate toetamine, sest lastele saab toeks olla ja neid parimal moel aidata just nimelt ühes perega. Ka paljud rahvatervise kitsaskohad on välditavad süsteemse ja inimliku ennetustöö läbi, mis säästab nii tervist kui rahakotti. Täpselt seda Perepesas edukalt tehaksegi.

„Lisaks Türi vallale on head näited vastutuse võtnud omavalitsusest veel Viljandi linn ja Põltsamaa vald, kes oma kogukondade heaolu nimel Perepesa mudeli kasutusse võtnud on,“ kommenteerib minister Riisalo.

Lisaks avati reedesel visiidil ka Koeru Hooldekeskuse uus dementsusosakond. Koeru Hooldekeskuse psühhogeriaatria osakonnas on viimased 10 aastat dementsusega inimestele pakutud ööpäevaringset üldhooldusteenust. Uues osakonnas on kohti 36-le kliendile ja selle teenuse erisuseks on klientide suurem järelevalve ning teenuse väga spetsiifiline lähenemisviis dementsusega inimesele.

2020. aastal eraldas sotsiaalministeerium muuhulgas 500 000 eurot dementsuse arenduskeskuse renoveerimiseks ja uuendamiseks. Ühtlasi külastati Türil asuvat Eakate teenusmaja, kus vanemaealistel on jätkuvalt võimalik iseseivalt oma elu üle otsuseid langetada, kuid samas olla kindel, et vajadusel on abi käepärast. Niisamuti on Türi Eakate teenusmaja heaks näiteks nii valla sotsiaalteenuste nutikast korraldusest kui vanemaealiste iseseisvuse säilitamisest. Türi on hinnanud oma vajaduseks veel kahe sarnase teenusmaja avamist ning tulevikus võiksime seesuguseid asutusi leida kõigist kohalikest omavalitsustest.

Visiit viis sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kohtuma ka Järva valla sotsiaaltöötajatega ning Kärusse Kärude muuseumisse.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

„Euroopa Liidus tuleb tagada õiglased töötingimused, sh palk ning adekvaatne sotsiaalkaitse kõigile töötajatele nii liikmesriikidest kui kolmandatest riikidest. Hoogu kogub ka platvormitöö, mis pakub inimestele väga erinevas vormis töötamise võimalusi tagamata samas alati piisavaid sotsiaalseid garantiisid, mis seab osa platvormitöötajad teistega võrreldes kehvemasse olukorda,“ sõnas tervise- ja tööminister Kiik.
25.09.2021

Kiik: Euroopa Tööjõuametist peab saama riikidele tugev partner üle-Euroopaliste tööjõu probleemide lahendamisel

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik kohtus eile Eestis visiidil viibiva Euroopa Tööjõuameti (ELA) peadirektori Cosmin Boianguga, et arutada tööjõu piiriülese liikumise küsimusi EL-is ning ELA rolli ja võimalikku abi nende küsimuste lahendamisel. Oluliste teemadena käsitleti ka kolmandatest riikidest pärit tööjõu teemat ning platvormitöö üha aktiivsema kasutamisega seotud küsimusi.

„Riikliku perelepitussüsteemi eesmärk ei ole saavutada laste vanemate omavahelist ära leppimist, vaid vaidlevad osapooled peaksid jõudma konkreetsetes vaidlusküsimustes mõlemale poolele sobiva lahenduseni, mis lähtub lapse huvidest,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Eesmärk on aidata kaasa vanema ja lapse lähedase suhte taastamisele või säilitamisele olukorras, kus vanemad on lahku läinud. Vaidluse keskmes on ja peavad alati olema lapse huvid ja heaolu.“
23.09.2021|Sotsiaalministeerium

Valitsus kiitis heaks riikliku perelepitussüsteemi loomise

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, millega luuakse riiklik perelepitussüsteem, et võimaldada vanematel lahku minnes sõlmida lapse heaolust lähtuvaid elukorralduse kokkuleppeid nii kohtuväliselt kui ka varajases faasis kohtumenetluse ajal. Oluline on vanemaid toetada selliselt, et nad suudaksid erimeelsuste korral omavahel koostööd teha. Kohtuväliste kokkulepete sõlmimine ennetab probleemide eskaleerumist ja kurnavaid kohtuvaidlusi.