Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo: Järva maakond on paistnud silma nutikate lahenduste poolest sotsiaalhoolekandes

„Järvamaale ja Türile sõidame eeskätt eesmärgiga tunnustamaks sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.
„Järvamaale ja Türile sõidame eeskätt eesmärgiga tunnustamaks sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.

Piirangute leevenedes ning turvameetmeid rakendades on ka kauaoodatud ametlikud visiidid jälle võimalikud. Nii sõitis reedel, 7. mail, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo külla Järvamaa erinevatele sotsiaalhoolekandeasutustele.

„Järvamaale ja Türile sõitsime eeskätt eesmärgiga tunnustada sealseid sotsiaaltöötajaid ja kohalikku omavalitsust erakordselt hea töö eest oma maakonna sotsiaalhoolekande teenuste korraldamisel,“ avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo visiidi tagamaid.

Riisalo lisab, et on omavalitsusi, kes on väga agaralt nutikate lahenduste kallal töötanud ja seeläbi ka kiiduväärt tulemusteni jõudnud. Nii külastati reedel näiteks Türi Perepesa, mis on Skandinaavia mudelite näidetel loodud väikelastega peredele mõeldud erinevaid teenuseid koondav peretöökeskus. Perepesa, mis on loodud koostöös Lapse Heaolu Arengukeskusega, töötab tõenduspõhiselt ja keskendub ennetusele. Selle eesmärk on nii laste kui vanemate toetamine, sest lastele saab toeks olla ja neid parimal moel aidata just nimelt ühes perega. Ka paljud rahvatervise kitsaskohad on välditavad süsteemse ja inimliku ennetustöö läbi, mis säästab nii tervist kui rahakotti. Täpselt seda Perepesas edukalt tehaksegi.

„Lisaks Türi vallale on head näited vastutuse võtnud omavalitsusest veel Viljandi linn ja Põltsamaa vald, kes oma kogukondade heaolu nimel Perepesa mudeli kasutusse võtnud on,“ kommenteerib minister Riisalo.

Lisaks avati reedesel visiidil ka Koeru Hooldekeskuse uus dementsusosakond. Koeru Hooldekeskuse psühhogeriaatria osakonnas on viimased 10 aastat dementsusega inimestele pakutud ööpäevaringset üldhooldusteenust. Uues osakonnas on kohti 36-le kliendile ja selle teenuse erisuseks on klientide suurem järelevalve ning teenuse väga spetsiifiline lähenemisviis dementsusega inimesele.

2020. aastal eraldas sotsiaalministeerium muuhulgas 500 000 eurot dementsuse arenduskeskuse renoveerimiseks ja uuendamiseks. Ühtlasi külastati Türil asuvat Eakate teenusmaja, kus vanemaealistel on jätkuvalt võimalik iseseivalt oma elu üle otsuseid langetada, kuid samas olla kindel, et vajadusel on abi käepärast. Niisamuti on Türi Eakate teenusmaja heaks näiteks nii valla sotsiaalteenuste nutikast korraldusest kui vanemaealiste iseseisvuse säilitamisest. Türi on hinnanud oma vajaduseks veel kahe sarnase teenusmaja avamist ning tulevikus võiksime seesuguseid asutusi leida kõigist kohalikest omavalitsustest.

Visiit viis sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kohtuma ka Järva valla sotsiaaltöötajatega ning Kärusse Kärude muuseumisse.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

„Töötavate vähenenud töövõimega inimeste arvu kasv ning neid tööle võtnud tööandjate osakaalu suurenemine näitab liikumist töövõimereformile seatud eesmärkide suunas,“ ütles sotsiaalministeeriumi tööhõive osakonna juhataja Brit Rammul. „Muutust on toetanud ka suurem paindlikkus töösuhetes – inimesed soovivad ja tööandjad on valmis pakkuma enam osaajaga tööd ning töötamist kaugtöö vormis.“
16.06.2021|Sotsiaalministeerium

UURING: Tööandjate hoiakud soosivad vähenenud töövõimega inimeste palkamist

Eesti Tööandjate Keskliidu tellitud ja Turu-uuringute AS läbiviidud tööandjate küsitlus näitas, et suurenenud on vähenenud töövõimega inimeste kaasamine tööturule, kuid suurem võiks olla tööandjate teadlikkus riigi pakutavatest toetusmeetmetest.

„Sotsiaaltööl on meie elus väga oluline osa, kuigi kõik inimesed ei pruugi seda iga päev märgata. Viimane aasta on pannud meid tõsiselt proovile. Mõnegi inimese elu on muutnud just sotsiaaltöötaja või lastekaitsetöötaja otsustav käitumine, suunamine ja asjatundlik nõu, teisele on tööl käimise eelduseks isikliku abistaja tugi, kolmanda pere puhul aga võimaldab professionaalne tugiisik erivajadusega lapse kasvatamise kõrvalt vanematel tööl käia,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
15.06.2021|Sotsiaalministeerium

Täna kuulutati välja 2020. aasta parimad sotsiaalvaldkonna töötajad

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon tunnustas täna Tartus, Vanemuise Kontserdimajas 2020. aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid. Lisaks kuulutati välja aasta koostööpartner, aasta sotsiaaltööd kajastanud ajakirjanik ning aasta sotsiaalvaldkonna sõber.