Sa oled siin

Sotsiaalministeerium ja Eesti Toidupank arutasid koostööd

Neljapäeval, 31. märtsil sotsiaalministeeriumis toimunud kohtumisel Eesti Toidupanga esindajatega lepiti kokku, et toidupank esitab ministeeriumile selge tegevusplaani koos eelarvega, mis on aluseks toetuse saamisel. Mullu sai toidupank EL toiduabi jagamiseks ja tegevuskuludeks riigilt toetusena üle 103 000 euro.

„Toidupanga tegevus on väga oluline ja seda tuleb toetada. Riik otsib võimalust leida toidupangale alates tulevast aastast lisarahastus,“ ütles sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna. „Samas tuleb iga toetuse puhul arvestada, et seda rahastab maksumaksja ning raha kasutamine peab olema läbipaistev. Ka mullu septembris toimunud kohtumisel rõhutasime toidupanga esindajatele eelarve vajalikkust.“

Tänavu on toidupangale EL toiduabi jagamise kuludeks kavandatud 69 000 eurot. Lisaks soovib toidupank saada lisarahastust oma püsikuludele, mille vajaduse määramiseks ootab ministeerium toidupangalt tegevusplaani koos täpse eelarvega.

2015. aastal eraldas ministeerium toidupangale EL toiduabi jagamiseks 64 134 eurot, millele lisandus riigieelarveline toetus 39 794 eurot.

Toiduabi jagamist koordineerib sotsiaalministeerium alates 2015. aastast. Toiduabi rahastatakse EL abifondist kuni 85% ulatuses ning Eestil on aastani 2020 toiduabi jagamiseks kokku umbes 8,9 miljonit eurot. Sellest suurima osa moodustab toidu ostmine ja transport, mille korraldab sotsiaalministeerium läbi teiste lepingupartnerite.

Eesti Toidupank on 2010. aastal Eesti-Hollandi Heategevusfondi ja Swedbanki poolt asutatud heategevusorganisatsioon, mis tegeleb puudust kannatavatele inimestele ja peredele toidu jagamisega ning aitab vähendada toiduraiskamist.  Eesti Toidupank on sotsiaalministeeriumi partnerorganisatsioon EL toiduabi jagamisel. 

Veel uudiseid samal teemal

25.11.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium on strateegiliste partnerite valikuga lõpusirgele jõudmas

Sotsiaalministeeriumi strateegiliste partnerite teise taotlusvooru, milles otsiti koostööpartnereid vaimse tervise, laste heaolu, vanemaealiste ja puuetega inimeste huvikaitse ning võrdse kohtlemise teemadel, laekus kaheksa taotlust ning läbirääkimisi jätkatakse seitsme organisatsiooniga.

Foto perekonnast. Foto: pexels.com
01.11.2019|Sotsiaalministeerium

Riik hakkab valima koostööpartnereid perepoliitika valdkonnas

15. novembril avaneb sotsiaalministeeriumi ja rahvastikuministri koostöös taotlusvoor “Peresõbralik ja lasterikas Eesti“, millega riik otsib strateegilisi partnereid perepoliitika valdkonnas. Tegevuste rahastamiseks on ette nähtud aastas kuni 400 000 eurot hasartmängumaksu toetusi, strateegilisi partnereid otsitakse kaheks aastaks.