Sa oled siin

Sotsiaalministeerium kuulutab välja projektikonkursi, et müksata isasid kasutama täiendavat vanemahüvitist

Projektikonkursi tulemusena väljatöötatud müksamise eesmärk on panna võimalikult paljud isad kasutama isapuhkust ja isa täiendavat vanemahüvitist. Foto: Pexels.com
Projektikonkursi tulemusena väljatöötatud müksamise eesmärk on panna võimalikult paljud isad kasutama isapuhkust ja isa täiendavat vanemahüvitist. Foto: Pexels.com

Tänasest kuulutatakse välja konkurss projektipartneri leidmiseks, kes aitaks sotsiaalkindlustusametil töötada välja ja testida sekkumisi, mis paneks võimalikult paljud isad kasutama isa täiendavat vanemahüvitist. Tegu on teise müksamisprogrammi kuuluva projektikonkursiga, millega soovitakse parandada avaliku sektori teenuste pakkumist.

„Müksamine (ingl. k. nudging) kogub avaliku sektori teenuste parandamisel populaarsust mitmel pool maailmas. Müksud on õrnad, mitte-karistavad ja odavad võtted, millega riik saab suunata inimesi valikute juurde, mis on kooskõlas ühiskonna konsensuslike väärtustega, nagu õnn, tervis või jõukus. Müksud ei asenda seadusi või ametlikke reegleid. Mükse kasutatakse nende täiendamiseks," ütles sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakonna teadusnõunik Marion Pajumets.

Projektikonkursi tulemusena väljatöötatud müksamise eesmärk on panna võimalikult paljud isad kasutama isapuhkust ja isa täiendavat vanemahüvitist. „Isad ei saa sageli neile võimaldatud isa täiendava vanemahüvitise kasutamisest õigesti aru või ei jõua see info nendeni, mistõttu nad seda võimalust täielikult ei kasuta. Soovime leida parimad võimalikud viisid, kuidas isasid motiveerida ära kasutama neile seaduse poolt antud õigust väikelapsega kodus olla ja pere toetada,“ ütles sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Kristjan Karron ja lisas, et projektis kogetu ja õpitu annab kindlasti väärtuslikke teadmisi, kuidas ka edaspidi uusi hüvitiste liike sihtrühmadele tutvustada.

Projektikonkurss on avatud 6. aprillist 6. maini 2021. Taotlusi on võimalik esitada Eesti Teadusinfosüsteemi keskkonnas ETIS. Projekti eeldatav algusaeg on juuni 2021. Konkursi eelarve on 72 600 eurot. Projektikonkursil on oodatud osalema kõik organisatsioonid, kes vastavad konkursidokumentides toodud kvalifitseerumisnõuetele.

Programmi raames on plaanis välja kuulutada veel vähemalt kaks projektikonkurssi. Kava kohaselt kuulutatakse aprillikuu jooksul välja sotsiaalkindlustusameti projekt „Paindliku vanaduspensioni ja tööturuaktiivsuse müksamisuuring“ ning hiljem lisandub veel töötukassa projekt „Töötuskindlustushüvitise saajate müksamine tööle“. Märtsis kuulutati välja konkurss tööinspektsiooni projektile „Isikukaitsevahendite müksamine ehitussektoris“.

Müksamisprogrammi rahastab sotsiaalministeerium 2021. aastaks eraldatud teadus- ja arendustegevuse lisarahastuse vahenditest.

Lisainfo: Marion Pajumets (marion.pajumets@sm.ee, tel 626 9164) või Elis Kaljuvee (elis.kaljuvee@sm.ee, tel 626 9756), sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakond.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse sõnul on tänavused väikeprojektide teemad mitmekesised ning kandideerida saavad seetõttu väga eriilmelised projektid. Kokku on valdkondlikke teemasid kümme.
16.04.2021|Sotsiaalministeerium

Tänasest saab taotleda sotsiaal- ja tervisevaldkonna väikeprojektidele rahastust

Sotsiaalministeerium avab täna, 16. aprillil, sotsiaal- ja tervisevaldkonna väikeprojektide taotlusvooru, mida rahastatakse hasartmängumaksu laekumisest. Taotlusvooru kogumaht on 100 000 eurot, maksimaalne toetus projekti kohta on 8000 eurot.

„Selleks, et harvikhaiguse diagnoosiga laste pered saaksid lapsele puude raskusastme kujunemise ennetamiseks vajalikku eritoitu võimaldada, on vaja lapsi ja nende peresid rahaliselt toetada,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
16.04.2021|Sotsiaalministeerium

Riik täiendas harvikhaiguste loetelu ja rohkem lapsi hakkab saama toetust

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo allkirjastas määruse, millega laiendatakse senist harvikhaiguste loetelu kuue diagnoosi võrra. Nende harvikhaiguste puhul makstakse sotsiaaltoetust ka lastele, kel puude raskusaste pole veel välja kujunenud.