Sa oled siin

Sotsiaalministeerium soovib apteekri lähtetoetuse tingimusi paindlikumaks muuta

apteeker
„Selleks, et apteekri lähtetoetus aitaks kaasa apteegiteenuse jätkusuutlikkuse tagamisele eeskätt vähese nõudlusega piirkondades, soovime muuta apteekri lähtetoetuse taotlemise tingimusi paindlikumaks," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Sotsiaalministeerium esitas Riigikogus menetluses oleva ravimiseaduse muutmise eelnõule 205 SE muudatusettepanekud, millega muuhulgas soovitakse apteekri lähtetoetuse taotlemise tingimusi paindlikumaks muuta. Muudatuse eesmärk on motiveerida proviisoreid või farmatseute asuma tööle Eesti piirkondades, kuhu proviisorite ja farmatseutide leidmine on praktikas osutunud keeruliseks.

„2015. aastal jõustunud apteekri lähtetoetuse eesmärk on motiveerida apteekreid tööle asuma piirkondades, kus apteegiteenus on halvasti kättesaadav. Huvi toetuse taotlemise vastu on aga olnud väga madal ning tingimustele vastavaid taotlusi seni esitatud ei ole,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Selleks, et apteekri lähtetoetus aitaks kaasa apteegiteenuse jätkusuutlikkuse tagamisele eeskätt vähese nõudlusega piirkondades, soovime muuta apteekri lähtetoetuse taotlemise tingimusi paindlikumaks.“

Muudatuste jõustudes on lähtetoetust võimalik saada apteekritel, kes asuvad tööle apteeki, mis asub asulas, kus ei ole teist üldapteeki või haruapteeki või mis on linnast vähemalt kümne kilomeetri kaugusel ja olemasolevast üldapteegist või haruapteegist vähemalt viie kilomeetri kaugusel.

Kui kehtivate tingimuste kohaselt on võimalik taotleda toetust vaid viis aastat pärast eriala omandamist, siis edaspidi võib toetust taotleda ka kogenud apteeker.

Ministeerium teeb ettepaneku suurendada lähtetoetuse suurust vastavalt töötamise ajale: kolme aasta korral oleks see 15 000 eurot ja viie aasta korral 25 000 eurot. Samuti soovitakse leevendada toetuse tagasimaksmise tingimusi proportsionaalselt töötatud ajaga, kui elulised muudatused ei võimalda samas apteegis töötamist jätkata. Toetust ei pea tagastama ka sellisel juhul, kui apteeker läheb tööle teise samadele tingimustele vastavasse apteeki.

Lähtetoetuse tingimuste muutmise ettevalmistamiseks kogus ministeerium ettepanekuid ja seisukohti apteegivaldkonna erialaorganisatsioonidelt.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

küsitlus
26.11.2020|Sotsiaalministeerium

Küsitlus: Maskikandjate osakaal kasvas novembri keskpaigaks võrreldes novembri algusega enam kui kaks korda

Inimeste ohutunnetus koroonaviiruse leviku suhtes on tõusnud viimase kuue kuu kõrgeimale tasemele. Elanike toetus viiruse leviku tõkestamiseks seatud meetmetega jätkamiseks on kõrge, meetmete karmistamist toetavate inimeste osakaal suureneb. Novembri keskpaigaks kasvas maskikandjate osakaal võrreldes novembri algusega enam kui kaks korda (25% → 62%), valmisolek COVID-19 vastu vaktsineerida püsib 60% juures, selgub sotsiaalministeeriumi tellimusel novembri keskel tehtud Turu-uuringute AS küsitlusest.

tervishoid
25.11.2020

Minister Kiik: Tervishoiu rahastamine vajab süsteemset muutust

Tervishoiu rahastamine peamiselt töötavate inimeste sotsiaalmaksust ei ole tänapäeval üha sagedamini kasutatavate paindlike töövormide tingimustes enam jätkusuutlik. Elanike ootused tervishoiule kasvavad, samas väheneb nende inimeste hulk, kes ravikindlustusse panustavad. Praeguse olukorra jätkudes peavad inimesed üha suurema osa maksma omast taskust, mistõttu vajab tervishoiu rahastamine süsteemset muutust, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna, 25. novembril Arenguseire Keskuse raporti „Eesti tervishoiu tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ esitlusel.