Sa oled siin

Sotsiaalministeerium soovib järgmisel aastal suurendada 50% võrra toiduabi jagamise mahtusid

„Viimastel kuudel on abivajavate inimeste arv kohalikes omavalitsuses kasvutrendis ning seega ka toiduabi vajajate arv kasvamas,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik
„Viimastel kuudel on abivajavate inimeste arv kohalikes omavalitsuses kasvutrendis ning seega ka toiduabi vajajate arv kasvamas,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik

Valitsus toetas detsembri alguses sotsiaalministeeriumi ettepanekut alustada Euroopa Komisjoniga läbirääkimisi, et taotleda REACT-EU vahenditest aastateks 2021-2023 puudust kannatavatele inimestele toiduabi ostmiseks ja jagamiseks lisavahendeid 4,5 miljonit eurot. See võimaldab sotsiaalministeeriumil kiirendada abivajajatele toiduabi jagamist ning suurendada abi mahtu 2021. aastal 50% võrra.  

„Viimastel kuudel on abivajavate inimeste arv kohalikes omavalitsuses kasvutrendis ning seega ka toiduabi vajajate arv kasvamas,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. “Peame tulema riigina appi, et toimetada vajalikud toiduained abivajajateni võimalikult kiiresti, sest puudust kannatavate inimeste arvu kasvu kinnitab ka Toidupank. Täna toetavad paljud eraisikud ja ettevõtted Toidupanka, aga ainult annetuste kaudu me vähekindlustatud perede toidulauda ei kata.“

Ministri sõnul plaanitakse alustada koostöös Toidupangaga toiduabi jaotamist juba järgmise aasta veebruarist. Seni tehti seda kaks korda aastas: märtsis ja oktoobris.

Eesmärk on 2021. aastal jagada toiduabi senise kahe korra asemel vähemalt neli korda aastas. Samuti on plaanis toiduabile eraldatud rahalist mahtu suurendada enam kui poole võrra. Sellise tihedusega toidupakkide jagamine eeldab senise hea koostöö jätkumist kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate, Toidupanga ja tema partneritega.

Toiduabi saavad kohalike omavalitsuste poole pöörduvad vähekindlustatud inimesed, vajadust toiduabiks hindab kohalik sotsiaaltöötaja. 2019. aastal sai toiduabi 20 872 inimest. Arvestades toimetulekutoetuse saajate kasvu prognoosi võib eeldada, et 2021. aastal oleks toiduabi saajaid 23 500.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

Kui oled valiku ees, mida edasi õppida või millist ametit valida, siis tea, et ei ole olemas naiste- ega meeste töid. Mehed omavahel ja naised omavahel erinevad oma huvide, võimete ja vajaduste poolest selleks liiga palju.
23.04.2021

„Võrdsema Eesti“ sarja uus video küsib, miks meil on vähe meesõpetajaid

Peatselt ees seisva kõrg- ja kutsekoolidesse sisseastumise eel julgustab Sotsiaalministeerium iga noort mõtlema “kastist välja” ja mitte laskma oma valikuid mõjutada aegunud soolistest stereotüüpidest.

„Praktikas töötavad alaealised sageli hooajatöödel, näiteks nagu maasikate korjamine, kus sõltuvalt ilmastikutingimustest võib tekkida vajadus noori kiirelt tööle võtta. Seetõttu nägime vajadust noortele töökogemuse andmise soodustamiseks lubada töölepingute sõlmimist senisest kiiremini,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.
21.04.2021|Sotsiaalministeerium

Paraneb hoolduskohustusega töötajate õiguste kaitse ning lihtsustub alaealiste töölevõtmine

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tutvustas täna riigikogule seadusemuudatusi, millega paraneb hoolduskohustusega töötajate õiguste kaitse ning lihtsustub 13-14-aastaste alaealiste töölevõtmine.