Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Sotsiaalministeerium tutvustab ravimivaldkonna osapooltele uue ravimipoliitika kavandit

COVID-19 vaktsiinid
„Ravimipoliitika uuendamise protsessis on meie eesmärk jõuda koostöös ravimivaldkonna osapooltega lahendusteni, mis aitaksid kiirendada uute kliiniliselt efektiivsete ja kulutõhusate ravimite jõudmist patsientideni, vähendada veelgi patsientide omaosalust ravimite eest tasumisel, ennetada ravimite tarneraskusi ja leevendada nende mõju patsientidele,“ ütles minister Tanel Kiik.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige eestvedamisel toimub täna, 9. juunil ravimivaldkonna videoümarlaud, kus tutvustatakse uue ravimipoliitika kavandit. Ravimipoliitika koostamise protsessis lepitakse kokku uues terviklikus, tervishoiu põhimõtteist lähtuvas ravimipoliitikas aastateks 2021-2030 ja tegevuskavas taskukohaste ravimite kättesaadavuse parandamiseks Eesti patsientidele.

„Viimasel aastal on olnud ravimivaldkonnas prioriteediks COVID-19 vaktsiinide, aga ka COVID-19 haiguse raviks kasutatavate ravimite kättesaadavus. Tänu COVID-19 vaktsiinide kiirele arendamisele ja kättesaadavaks tegemisele on jõudnud paljudeni mõistmine ravimiarenduse ja kliiniliste ravimiuuringute olulisusest, kuid ka ravimite tootmis- ja tarneahela keerukusest,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Rohkem kui kunagi varem on pööratud tähelepanu ravimitega seotud teabele, kasvanud on patsientide teadlikkus ja ootused. Loodan, et ka edaspidi jaksavad teadlased, arstid, õed ja apteekrid selgitada iga ravimi toimet ning kõrval- ja koostoimeid sama põhjalikult, kui seda on tehtud COVID-19 vaktsiinide puhul.“

Möödunud aasta lõpul kinnitati Euroopa ravimistrateegia, mis seab eesmärgiks taskukohaste ravimite kättesaadavuse parandamise ning ka värskelt valminud Eesti rahvastiku tervise arengukava aastani 2030 näeb ühe olulise sammuna ette patsientide omaosaluskoormuse vähendamise retseptiravimite eest tasumisel.

„Ravimipoliitika uuendamise protsessis on meie eesmärk jõuda koostöös ravimivaldkonna osapooltega lahendusteni, mis aitaksid kiirendada uute kliiniliselt efektiivsete ja kulutõhusate ravimite jõudmist patsientideni, vähendada veelgi patsientide omaosalust ravimite eest tasumisel, ennetada ravimite tarneraskusi ja leevendada nende mõju patsientidele,“ ütles minister Tanel Kiik.

Ravimipoliitika uuendamisele anti avalöök aasta tagasi juunis. Möödunud aasta septembris ja oktoobris toimusid arutelud viies teemapõhises töögrupis: 1) ravimite kvaliteet, tõhusus ja ohutus; 2) ravimite füüsiline kättesaadavus; 3) ravimite rahaline kättesaadavus; 4) ravimite ratsionaalne kasutamine ning 5) apteegiteenuse kvaliteet ja täiendavate teenuste arendamine.

Tänasel kohtumisel tutvustatakse huvirühmade tagasiside põhjal valminud uue ravimipoliitika kavandit. Ravimivaldkonna ekspertide koostöös valmiv ravimipoliitika tulevikusuundumusi kirjeldav dokument aastateks 2021-2030 on kavas kinnitada septembris, misjärel  koostatakse ravimipoliitika rakendamise tegevuskava konkreetsete lahendustega, mille poole ravimivaldkonna koostöös liikuda.

Ravimipoliitika videoümarlauale on oodatud osalema huvirühmade esindajad enam kui 30-st organisatsioonist, sh patsientide, arstide, veterinaararstide, õdede, teadlaste, tervishoiukõrgkoolide, proviisorite ja farmatseutide, ravimitootjate, ravimite müügiloahoidjate, ravimite hulgimüüjate, ministeeriumite ja riigiasutuste esindajad.

Ravimipoliitika eesmärk on efektiivsete, kvaliteetsete, ohutute ja taskukohaste ravimite järjepidev kättesaadavus ning ratsionaalne kasutamine, mis toetab inimeste tervena elatud eluea pikenemist ning patsientide elukvaliteedi paranemist. Kavandatav ravimipoliitika hõlmab ka veterinaarravimeid, toetab innovatsiooni ja läbipaistvust ravimivaldkonnas ning seab olulisele kohale digitehnoloogia ja terviseandmete parema kasutamise.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

27.09.2021

Täna toimuvad vaktsineerimise infotunnid

​Esmaspäeval, 27. septembril toimuvad COVID-19 vastu vaktsineerimise infotunnid kõigile huvilistele. Kell 14.00- 15.00 saab infotundi jälgida ETV+ kanalil ning rus.postimees.ee ning rus.delfi.ee kaudu vene keeles ja kell 16.00-17.00 ETV kanalil ning ERR-i, Delfi, Postimehe ja Õhtulehe veebis.

Tallinna Haigla
27.09.2021|Sotsiaalministeerium

Tallinna Haigla rajamine sai Euroopa Komisjoni põhimõttelise heakskiidu

Euroopa Komisjon andis eile õhtul põhimõttelise heakskiidu Eesti taastekavale, sh Tallinna Haigla rajamise rahastamiseks 280 miljoni euro ulatuses. Euroopa Liidu taaskäivitamisrahastu toel on plaanis Eesti riigi ja Tallinna linna koostöös rajada seniste Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglate asemele 2027. aastaks Tallinnasse Lauluväljaku lähistele uus kaasaegne meditsiinilinnak.