Sa oled siin

Sotsiaalministeeriumis asub Tallinna Haigla projekti vedama Rainer Aavik

Rainer Aavik

Tänasest, 16. novembrist asub Sotsiaalministeeriumis tööle Rainer Aavik, kellest saab ministeeriumipoolne Tallinna Haigla projektijuht. Eesti riigi ja Tallinna linna koostöös on kavas seniste Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglate haiglahoonete asemele rajada aastaks 2026 Tallinnasse uus kaasaegne meditsiinilinnak.

„Uue haigla kavand arvestab täiel määral tänapäevase nakkuskontrolli vajadusi, lisab haiglavoodeid, võimaldab paremini kasutada meie piiratud meditsiinipersonali ning tooks sellega olulise edasimineku kogu Eesti tervishoiule. COVID-19 pandeemia on näidanud, et Tallinna Haigla rajamine on tervishoiu toimepidevuse seisukohast möödapääsmatu, teisalt on praegu tekkinud erakordne võimalus Euroopa Liidu rahastamisvahendite toel see vajalik investeering ära teha,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Projekti elluviimine toimub tihedas ja heas koostöös Tallinna linnaga ning ka projektimeeskonna moodustame linnaga ühiselt. Rainer Aaviku pikaajalised kogemused Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses ja kohaliku omavalitsuse tasandil teevad temast väärtusliku täienduse projektimeeskonda.“

„Tegemist on väga väärika väljakutsega aidata kaasa riigi jaoks olulise investeeringu elluviimisel. Ees ootavad läbirääkimised Euroopa Komisjoniga ning erinevate haiglaorganisatsioonide üheks liitmine,“ ütles Rainer Aavik. „Kõige olulisemaks märksõnaks selles protsessis saab koostöö.“

Rainer Aavik on alates 2015. aastast töötanud Pärnu linnavalitsuses abilinnapeana, kus on teiste teemade hulgas vastutanud arengu- ja linnaplaneerimise valdkonna eest. Aastatel 2006-2015 töötas Aavik Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses, kus töötas välja ja rakendas linnaliste piirkondade arendamise meetme, mille raames toetati linnaruumi ja ühistranspordi arendamist, linnaspetsiifiliste probleemide lahendamist ning kergliiklusteede võrgustiku rajamist. Muuhulgas vastutas Aavik EAS-is regionaalvaldkonna arendustegevuste eest.

Rainer Aavik on lõpetanud Sisekaitseakadeemia haldusjuhtimise erialal ning täiendanud end õppides Liverpooli Ülikoolis Suurbritannias avaliku halduse ja linnakeskkonna taaselustamise magistriprogrammides. Magistrikraadid on Rainer Aavik omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis avaliku halduse ja tehnoloogia valitsemise erialal (MA) ning küberkaitse erialal (MSc). Aavik on aastate jooksul pidevalt täiendanud end erialaselt Euroopa Liidu vahendite kasutamise, ehituse, riigihangete ja linnaplaneerimise valdkondades läbides täiendkoolitusi nii Eestis kui ka näiteks Ameerika Ühendriikides ja Indias.

Euroopa Komisjoniga algavad lähiajal läbirääkimised haiglate investeeringute tegemiseks üle Eesti, sh taotleme aastateks 2021-2026 Euroopa Liidu vahenditest 380 miljonit eurot Tallinna Haigla projekteerimiseks ja rajamiseks. Tallinna Haigla kogumaksumus on hinnanguliselt 500 miljonit eurot.

Tallinna Haigla rajamisega on kavas luua terviklik haiglaorganisatsioon ning rajada täna kasutuses olevate amortiseerunud haiglahoonete asemele uus nüüdisaegne meditsiinilinnak aadressile Narva mnt 129, 129b. Uus haigla Tallinna Lauluväljaku lähistel parandab tulevikus arstiabi kättesaadavust ja ravikvaliteeti nii Tallinna ja Harjumaa kui kogu Eesti elanikele.

Tallinna Haigla rajatakse riigi ja linna koostöös, mille aluseks on 2019. aasta 18. veebruaril allkirjastatud Eesti Vabariigi ja Tallinna linna koostöölepe Tallinna Haigla asutamise ettevalmistamiseks. Tallinna linna poolne Tallinna Haigla rajamise projektijuht on Sven Kruup.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

küsitlus
26.11.2020|Sotsiaalministeerium

Küsitlus: Maskikandjate osakaal kasvas novembri keskpaigaks võrreldes novembri algusega enam kui kaks korda

Inimeste ohutunnetus koroonaviiruse leviku suhtes on tõusnud viimase kuue kuu kõrgeimale tasemele. Elanike toetus viiruse leviku tõkestamiseks seatud meetmetega jätkamiseks on kõrge, meetmete karmistamist toetavate inimeste osakaal suureneb. Novembri keskpaigaks kasvas maskikandjate osakaal võrreldes novembri algusega enam kui kaks korda (25% → 62%), valmisolek COVID-19 vastu vaktsineerida püsib 60% juures, selgub sotsiaalministeeriumi tellimusel novembri keskel tehtud Turu-uuringute AS küsitlusest.

tervishoid
25.11.2020

Minister Kiik: Tervishoiu rahastamine vajab süsteemset muutust

Tervishoiu rahastamine peamiselt töötavate inimeste sotsiaalmaksust ei ole tänapäeval üha sagedamini kasutatavate paindlike töövormide tingimustes enam jätkusuutlik. Elanike ootused tervishoiule kasvavad, samas väheneb nende inimeste hulk, kes ravikindlustusse panustavad. Praeguse olukorra jätkudes peavad inimesed üha suurema osa maksma omast taskust, mistõttu vajab tervishoiu rahastamine süsteemset muutust, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna, 25. novembril Arenguseire Keskuse raporti „Eesti tervishoiu tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ esitlusel.