Sa oled siin

Sotsiaalministeeriumis tutvustatakse tervisevaldkonna teadustööd

teadustöö
"Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik," ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.

Sotsiaalministeerium ja Eesti Teadusagentuur korraldavad täna, 1. oktoobril ja 12. detsembril tervisevaldkonna uuringuid tutvustavad infopäevad, mille eesmärk on tuua kokku tervisevaldkonna poliitikakujundajad ning teadlased.

„Tervisevaldkonnas on viimastel aastatel tehtud palju huvitavaid uuringuid ja teadustööd. Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik. Selle eelduseks on aga kokku tuua teadustöö läbiviijad ja poliitikakujundajad ning seda me uuringupäevaga saavutada püüamegi,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.  

Päevakavas on ettekanded ja esitlused nii tervisedenduse, haiguste ennetamise kui ka tervishoiuteenuste kvaliteedi, ravi ja ravimite tõhususe teemal. Lisaks antakse ülevaade sotsiaalministeeriumis koostamisel olevast rahvastiku tervise arengukavast ning ministeeriumi tellimusel tehtud uuringutest.

Infopäevad toimuvad ministeeriumite ühishoones (Suur-Ameerika 1) Tamme saalis 1. oktoobril ja 12. detsembril algusega kell 10.

 

Veel uudiseid samal teemal

testimine
03.04.2020|Sotsiaalministeerium

Haiglad võtavad lähinädalatel koroonaviiruse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid

Üheksas Eesti haiglas on lähinädalatel võimalik võtta erakorralise meditsiini osakondades patsientide hospitaliseerimisel COVID-19 nakkuse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid, mis annavad vastuse tunni jooksul. Koduseid kiirteste Terviseamet, teadlased ja erialaspetsialistid jätkuvalt ei soovita, kuna need ei ole usaldusväärsed nakatumise tuvastamiseks.

apteegireform
01.04.2020|Sotsiaalministeerium

Apteegireformi tulemusena tegutseb üle Eesti 468 proviisorapteeki

Tänasest, 1. aprillist jõuab lõpule viieaastase üleminekuajaga apteegireform, mille tulemusena lahutatakse ravimite jae- ja hulgimüük ning apteegipidamise õigus jääb üksnes proviisoritele. Üle Eesti jätkab 468 proviisorapteeki.