Sa oled siin

Sotsiaalministeeriumis tutvustatakse tervisevaldkonna teadustööd

teadustöö
"Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik," ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.

Sotsiaalministeerium ja Eesti Teadusagentuur korraldavad täna, 1. oktoobril ja 12. detsembril tervisevaldkonna uuringuid tutvustavad infopäevad, mille eesmärk on tuua kokku tervisevaldkonna poliitikakujundajad ning teadlased.

„Tervisevaldkonnas on viimastel aastatel tehtud palju huvitavaid uuringuid ja teadustööd. Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik. Selle eelduseks on aga kokku tuua teadustöö läbiviijad ja poliitikakujundajad ning seda me uuringupäevaga saavutada püüamegi,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.  

Päevakavas on ettekanded ja esitlused nii tervisedenduse, haiguste ennetamise kui ka tervishoiuteenuste kvaliteedi, ravi ja ravimite tõhususe teemal. Lisaks antakse ülevaade sotsiaalministeeriumis koostamisel olevast rahvastiku tervise arengukavast ning ministeeriumi tellimusel tehtud uuringutest.

Infopäevad toimuvad ministeeriumite ühishoones (Suur-Ameerika 1) Tamme saalis 1. oktoobril ja 12. detsembril algusega kell 10.

 

Veel uudiseid samal teemal

minister
11.10.2019|Sotsiaalministeerium

Balti riikide tervisepoliitika juhid arutlesid Viljandis tervisesüsteemide tuleviku teemal

Eile ja täna, 10. ja 11. oktoobril toimus Viljandis Balti riikide terviseministrite ja tervisepoliitika juhtide 16. kohtumine. Kahepäevasel kohtumisel olid arutelul muudatused ja väljakutsed tervisesüsteemis ning maakonnahaiglate roll kogukonna tervise edendamisel.

inimuuringud
10.10.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik kinnitas Eesti bioeetika ja inimuuringute nõukogu koosseisu

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja Eesti bioeetika ja inimuuringute nõukogu moodustamiseks. Nõukogu loomisega ühendati kaks seni sotsiaalministeeriumi juures tegutsenud eetikakomiteed ning kaasati täiendavaid kompetentse. Teadusprojektidele hinnangu saamine muutub sellega edaspidi kiiremaks.