Sa oled siin

Sotsiaalministeeriumis tutvustatakse tervisevaldkonna teadustööd

teadustöö
"Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik," ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.

Sotsiaalministeerium ja Eesti Teadusagentuur korraldavad täna, 1. oktoobril ja 12. detsembril tervisevaldkonna uuringuid tutvustavad infopäevad, mille eesmärk on tuua kokku tervisevaldkonna poliitikakujundajad ning teadlased.

„Tervisevaldkonnas on viimastel aastatel tehtud palju huvitavaid uuringuid ja teadustööd. Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik. Selle eelduseks on aga kokku tuua teadustöö läbiviijad ja poliitikakujundajad ning seda me uuringupäevaga saavutada püüamegi,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.  

Päevakavas on ettekanded ja esitlused nii tervisedenduse, haiguste ennetamise kui ka tervishoiuteenuste kvaliteedi, ravi ja ravimite tõhususe teemal. Lisaks antakse ülevaade sotsiaalministeeriumis koostamisel olevast rahvastiku tervise arengukavast ning ministeeriumi tellimusel tehtud uuringutest.

Infopäevad toimuvad ministeeriumite ühishoones (Suur-Ameerika 1) Tamme saalis 1. oktoobril ja 12. detsembril algusega kell 10.

 

Veel uudiseid samal teemal

raviminappus
09.12.2019|Sotsiaalministeerium

EL terviseministrid arutasid võimalusi ravimite tarneraskustega toimetulekuks

Euroopa Liidu terviseministrid arutasid täna, 9. detsembril Brüsselis võimalusi ravimipoliitika alase koostöö tugevdamiseks, et parandada ravimite kättesaadavust ja toimetulekut tarneraskustega. Ministrite hinnangul on vaja tugevdada EL üleseid regulatsioone ning täpsustada turuosaliste kohustusi ja vastutust ravimite kättesaadavuse tagamisel.

minister
09.12.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Tanel Kiik osaleb Euroopa Liidu tervise-, töö- ja sotsiaalministrite kohtumisel

Sotsiaalminister Tanel Kiik osaleb täna ja homme, 9. ja 10. detsembril Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (EPSCO) istungil Brüsselis, kus on mh kõne all Euroopa Liidu koostöö ravimite kättesaadavuse tagamisel, Euroopa Liidu tööõiguse kitsaskohad, võrdsuspoliitika prioriteedid ning noortegarantii tugisüsteem.