Sa oled siin

Sotsiaalministeeriumis tutvustatakse tervisevaldkonna teadustööd

teadustöö
"Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik," ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.

Sotsiaalministeerium ja Eesti Teadusagentuur korraldavad täna, 1. oktoobril ja 12. detsembril tervisevaldkonna uuringuid tutvustavad infopäevad, mille eesmärk on tuua kokku tervisevaldkonna poliitikakujundajad ning teadlased.

„Tervisevaldkonnas on viimastel aastatel tehtud palju huvitavaid uuringuid ja teadustööd. Paljud teadustöö tulemused on väga praktilist laadi ning nende rakendamine poliitikakujundamises või juba rakendatud poliitikameetmete mõjude hindamises oleks igati mõistlik. Selle eelduseks on aga kokku tuua teadustöö läbiviijad ja poliitikakujundajad ning seda me uuringupäevaga saavutada püüamegi,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask.  

Päevakavas on ettekanded ja esitlused nii tervisedenduse, haiguste ennetamise kui ka tervishoiuteenuste kvaliteedi, ravi ja ravimite tõhususe teemal. Lisaks antakse ülevaade sotsiaalministeeriumis koostamisel olevast rahvastiku tervise arengukavast ning ministeeriumi tellimusel tehtud uuringutest.

Infopäevad toimuvad ministeeriumite ühishoones (Suur-Ameerika 1) Tamme saalis 1. oktoobril ja 12. detsembril algusega kell 10.

 

Veel uudiseid samal teemal

ravimid
10.01.2020|Sotsiaalministeerium

Ravimite tarneraskuste leevendamiseks on vaja rohkem läbipaistvust ja kiiret infovahetust

Sotsiaalministeeriumis toimus kolmapäeval, 8. jaanuaril arstide, ametite ning ravimituru osapoolte ümarlaud, kus olid kõne all siseriiklikud meetmed ravimite tarneraskuste ennetamiseks ning nende mõju leevendamiseks patsientidele. Tarneraskuste ennetamiseks peeti oluliseks läbipaistvamat ülevaadet ravimivarudest nii hulgimüügis kui apteekides, tarneraskuse tekkimisel aga kiiret infovahetust kõigi ravimi tarneahela lülide vahel ravimitootjast patsiendini.  

liikuma kutsuv kool
07.01.2020|Sotsiaalministeerium

Liikuma kutsuva kooli projekt laieneb üle Eesti

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas 2019. aasta lõpul toetuse andmise otsuse, millega eraldatakse Tartu Ülikoolile 2,7 miljonit eurot kooliõpilaste liikumisaktiivsuse tõstmiseks. Toetusega on kavas töötada välja liikuma kutsuva kooli mudel ning toetada liikuma kutsuva kooli põhimõtete rakendamist aastaks 2023 vähemalt 140-s koolis üle Eesti.