Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik esindab Eestit Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni peakonverentsil

ILO 100
ILO peakonverents on pühendatud organisatsiooni 100. aastapäevale. Foto: www.ilo.org

Sotsiaalminister Tanel Kiik osaleb täna Genfis Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) peakonverentsil, kus peab kõne tulevikutööst. 

Pärastlõunal on ministril kavas kohtumine Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektori  Tedros Adhanom Ghebreyesusega, kellega on kõne all üldine juurdepääs terviseteenustele ja digitaalne innovatsioon tervise valdkonnas. Lisaks kohtub minister Kiik Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsiooni peasekretäri Elhadj As Sy'ga, kellega arutatakse koostöövõimalusi ning Eesti e-riigi kogemusi.

ILO peakonverents on tänavu pühendatud organisatsiooni 100. aastapäevale. Peakonverentsile on kogunenud pea 6000 delegaati, kes esindavad valitsusi, töötajaid ja ametiühinguid. Kavandatakse ILO 100. aastapäeva deklaratsiooni vastu võtmist, mis keskendub tulevikutööle. Samuti arutatakse kohtumisel naiste ja meeste vastase vägivalla ja ahistamise teemasid töömaailmas.

Genfist sõidab minister edasi Luksemburgi, kus osaleb 13. ja 14. juunil Euroopa Liidu töö- ja terviseministrite kohtumisel. Eestisse naaseb minister reede õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

17.06.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium alustab strateegiliste partnerite otsingut

Sotsiaalministeerium alustab 3. juulist strateegiliste partnerite kaasamisega ministeeriumi tegevustesse. Strateegilisi partnereid valitakse esimest korda ja kuni nelja-aastaseks perioodiks, varem rahastati koostööpartnerite olulisi tegevusi hasartmängumaksu nõukogu kaudu vaid kuni üheks aastaks. 

Perekond. Foto: pexels.com
14.06.2019|Sotsiaalministeerium

UNICEF hindas Eesti perepoliitika üheks maailma parimaks

Eesti perepoliitika on koos Rootsi, Norra, Islandi ja Portugaliga üks maailma paremaid, selgub UNICEFi värskest raportist, milles võrreldi tasustatud vanemapuhkuse pikkust nii emadele kui isadele ja lapsehoiu teenuseid kuni 6-aastastele lastele. Eesti on riikidest pikima tasustatud vanemapuhkusega.