Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik esindab Eestit Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni peakonverentsil

ILO 100
ILO peakonverents on pühendatud organisatsiooni 100. aastapäevale. Foto: www.ilo.org

Sotsiaalminister Tanel Kiik osaleb täna Genfis Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) peakonverentsil, kus peab kõne tulevikutööst. 

Pärastlõunal on ministril kavas kohtumine Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektori  Tedros Adhanom Ghebreyesusega, kellega on kõne all üldine juurdepääs terviseteenustele ja digitaalne innovatsioon tervise valdkonnas. Lisaks kohtub minister Kiik Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsiooni peasekretäri Elhadj As Sy'ga, kellega arutatakse koostöövõimalusi ning Eesti e-riigi kogemusi.

ILO peakonverents on tänavu pühendatud organisatsiooni 100. aastapäevale. Peakonverentsile on kogunenud pea 6000 delegaati, kes esindavad valitsusi, töötajaid ja ametiühinguid. Kavandatakse ILO 100. aastapäeva deklaratsiooni vastu võtmist, mis keskendub tulevikutööle. Samuti arutatakse kohtumisel naiste ja meeste vastase vägivalla ja ahistamise teemasid töömaailmas.

Genfist sõidab minister edasi Luksemburgi, kus osaleb 13. ja 14. juunil Euroopa Liidu töö- ja terviseministrite kohtumisel. Eestisse naaseb minister reede õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

„Tööturuteenuseid ja -toetusi planeerides peame arvestama kiiresti muutunud olukorraga tööturul,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.
19.11.2020

Valitsuse kinnitatud tööhõiveprogramm leevendab COVID-19 negatiivseid mõjusid

Tänasel istungil kinnitas valitsus uue tööhõiveprogrammi, mis aitab leevendada COVID-19 levikuga seotud negatiivseid tööturumõjusid. Tööhõiveprogramm võimaldab Eesti Töötukassal jätkata ka paindlikult tööturuteenuste ja -toetuste pakkumist.

„Laste seksuaalse väärkohtlemise ärahoidmiseks saavad kõik täiskasvanud palju ära teha –  lapsevanemana saame anda lapsele turvatunnet ja eakohaseid teadmisi lähisuhetest ning pereliikme või kõrvalseisjana saame tähele panna ohumärke ja neile reageerida,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik
18.11.2020|Sotsiaalministeerium

Solman, Aeg ja Kiik: toetame lapsi ja julgustame neid rääkima

Täna on laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev, millega juhime tähelepanu laste kaitsmisele seksuaalse väärkohtlemise eest. Tänavu keskendutakse sellele, kuidas vanemad saavad last toetada teemadel, millest ei ole alati lihtne rääkida.