Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik esindab Eestit Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni peakonverentsil

ILO 100
ILO peakonverents on pühendatud organisatsiooni 100. aastapäevale. Foto: www.ilo.org

Sotsiaalminister Tanel Kiik osaleb täna Genfis Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) peakonverentsil, kus peab kõne tulevikutööst. 

Pärastlõunal on ministril kavas kohtumine Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektori  Tedros Adhanom Ghebreyesusega, kellega on kõne all üldine juurdepääs terviseteenustele ja digitaalne innovatsioon tervise valdkonnas. Lisaks kohtub minister Kiik Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsiooni peasekretäri Elhadj As Sy'ga, kellega arutatakse koostöövõimalusi ning Eesti e-riigi kogemusi.

ILO peakonverents on tänavu pühendatud organisatsiooni 100. aastapäevale. Peakonverentsile on kogunenud pea 6000 delegaati, kes esindavad valitsusi, töötajaid ja ametiühinguid. Kavandatakse ILO 100. aastapäeva deklaratsiooni vastu võtmist, mis keskendub tulevikutööle. Samuti arutatakse kohtumisel naiste ja meeste vastase vägivalla ja ahistamise teemasid töömaailmas.

Genfist sõidab minister edasi Luksemburgi, kus osaleb 13. ja 14. juunil Euroopa Liidu töö- ja terviseministrite kohtumisel. Eestisse naaseb minister reede õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Pexels.com
12.09.2019

Töötuskindlustusmakse määr jääb samaks

Vabariigi Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, millega jäetakse töötuskindlustusmakse määr järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele ehk 2,4 protsendile, millest töötajad tasuvad 1,6 protsenti ja tööandjad 0,8 protsenti.

08.08.2019

ANALÜÜS: vaimse tervise häired on üks suuremaid töövõime vähenemise põhjuseid

Sotsiaalministeeriumis koostatud värskest analüüsist selgub, et tööandjad, töötajad ja riik peaksid senisest enam panustama töötaja vaimse tervise hoidmisesse.