Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik käis töövisiidil Soomes

HUS
Pildil: Helsingi Ülikooli haigla juhatuse esimees Ulla-Marja Urho (vasakul), tegevjuht Juha Tuominen, minister Tanel Kiik, minister Krista Kiuru, lastehaigla juht Jari Petäjä ja uue lastehaigla tugifondi juhatuse esimees Anne Berner. Foto: Mikko Hinkkanen. Allikas: HUS

Sotsiaalminister Tanel Kiik oli eile, 21. augustil visiidil Soomes, kus külastas Helsingi Ülikooli haiglat ning kohtus Soome rahvastiku- ja sotsiaalteenuste ministri Krista Kiuruga. Kohtumisel oli kõne all koostöö koroonaviiruse leviku tõkestamisel ja e-teenuste innovatsiooni valdkonnas.

Kohtumisel allkirjastati ka Soome-Eesti koostöömemorandum e-teenuste innovatsiooni edendamiseks mõlemas riigis ja riikide vahel.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul näitas koroonaviiruse kriis kui oluline on, et terviseinfo ja sotsiaalkaitse andmed oleksid turvaliselt kättesaadavad piiriüleselt. „Eesti ja Soome olid kaks esimest riiki Euroopas, kus hakkas toimima piiriülene retseptivahetus mõlemas suunas. Kindlasti peame jätkame ka teiste arendustega, mis võimaldavad tulevikus terviseandmetel inimesega kaasas käia ja pakkuda seeläbi kvaliteetsemat arstiabi nii kodumaal kui väljaspool oma koduriiki,“ ütles minister Tanel Kiik. „Koostöömemorandumiga süvendame veelgi kahe riigi koostööd tervise- ja sotsiaalvaldkonna e-teenuste arendamisel ning saame astuda järgmisi ühiseid samme inimeste tervise kaitseks.“

Olulise koostöökohana nimetasid mõlemad ministrid andmete paremat kasutamist teaduses, ennetustegevuses ja tervishoiusüsteemi arendamisel.

Samuti arutati kohtumisel koostööd koroonaviiruse tõkestamisel. „Koroonaviirusesse nakatumine on Euroopas tõusutrendis. Nakkushaigused ei tunne riigipiire, mistõttu on oluline tegutseda ühiselt. Naaber- ja lähiriikide tõhus koostöö on eriti tähtis kriisiajal, mil muutuva olukorraga tuleb kiiresti kohaneda,“ ütles minister Tanel Kiik. „Eesti ja Soome seisavad koroonaviiruse tõkestamisel silmitsi sarnaste väljakutsetega eneseisolatsiooninõuetest ja piiriületusest vaktsiinide hankimise ja tarnimiseni välja."

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19
27.02.2021|Sotsiaalministeerium

Tervisevaldkonna peaeesmärkideks on COVID-19 kriisi ületamine, Eesti inimeste tervena elatud eluea pikendamine ja ebavõrdsuse vähendamine tervises

Vabariigi Valitsuse tegevuskava aastateks 2021-2023 seab tervisevaldkonnas eesmärgiks COVID-19 pandeemiast väljumise, Eesti inimeste tervena elatud eluea tõstmise ning ebavõrdsuse vähendamise tervises. COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks pikendatakse haigushüvitise maksmist alates 2. haiguspäevast kuni 2021. aasta lõpuni ning kavas on võimaldada maist alates tasuta kodulähedast COVID-19 vastast vaktsineerimist kõigile Eesti inimestele.

COVID-19 vaktsineerimine
20.02.2021|Sotsiaalministeerium

Iga viies üle 80-aastane on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud

Sel nädalal on Eestis tehtud üle 18 600 vaktsineerimise, mis on uus rekord ning vaktsineerimisi tehakse nädalavahetusel. Vähemalt ühe vaktsiinidoosi on praeguseks saanud 61 316 inimest ja mõlemad vaktsiinidoosid 25 831 inimest, kokku on vaktsineerimisi tehtud 87 147. Üle 80-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud viiendik. Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt nii riskirühma kuuluvate inimeste kui ka eesliinitöötajate vaktsineerimine.