Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik kohtus Tallinna kiirabi, haiglate ja perearstide esindajatega

minister
"Koosolekul osalenud olid nõus, et inimene peaks perearstikeskusega ühendust võtma või kiirabisse helistama vaid haigussümptomite ilmnemisel," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Sotsiaalminister Tanel Kiik kohtus täna, 28. veebruari pärastlõunal Tallinna kiirabi, haiglate ja perearstide esindajatega. Kohtumistel osalenud kinnitasid tervisesüsteemi valmisolekut. Samas rõhutati, et inimene peaks arsti või kiirabi poole pöörduma vaid haigussümptomite ilmnemisel.

„Kohtumisel osalenud pidasid viiruse leviku tõkestamisel kõige olulisemaks kiiret infovahetust raviasutuste ja ametkondade vahel ning tasakaalustatud, tõenduspõhise info ja käitumisjuhiste jagamist elanikkonnale,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Oluline on väga täpselt järgida terviseameti poolt avalikkusele antud juhiseid. Koosolekul osalenud olid nõus, et inimene peaks perearstikeskusega ühendust võtma või kiirabisse helistama vaid haigussümptomite ilmnemisel.“

Koroonaviirust on võimalik testiga tuvastada vaid inimestel, kellel on ilmnenud sümptomid. Enne köha, nohu ja palaviku ilmnemist võib testimine anda vale tulemuse. Inimestel, kes ei ole olnud haigestunuga otseses kontaktis, ei ole põhjust nakatumist karta. Teistele inimestele on haigestunu nakkusohtlik alles haigussümptomite ilmnemisel.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme dr Karmen Jolleri sõnul tasuks lugeda perearstide seltsi kümmet nõuannet. „Neile, kes tulevad riskipiirkondadest, võib rahustuseks öelda, et kui reisil olles pole olnud lähikontakti nähtavalt haige (näiteks köhiva, nuuskava, aevastava) inimesega, on ebatõenäoline, et nakkus on koju toodud. Sellegipoolest tuleb oma tervist kahe nädala jooksul jälgida.“

Haigussümptomite ilmnemisel tuleks võtta ühendust perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220, kes hindab, kas on vaja pöörduda kiirabi poole. Kiirabibrigaad otsustab, kas ta võtab proovi kodus või viib inimese haiglasse. Koroonaviirusnakkust kahtlustav inimene ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearstikeskusse, kuna ta võib võimalikku viirust teistele ruumis viibivatele inimestele edasi levitada. 

Kohtumistel osalesid Tallinna Kiirabi, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Eesti Perearstide Seltsi, terviseameti ja haigekassa esindajad.

Lisaks oli sotsiaalminister Tanel Kiigel hommikul kohtumine terviseameti, politsei- ja piirivalveameti, Tallinna Sadama ja Tallinna Lennujaama esindajatega, et arutada sadamas ja lennujaamas rakendatavaid abinõusid riskipiirkondadest saabuvate inimeste teavitamiseks ja võimalike haigestunute tuvastamiseks nende Eestisse sisenemisel.

Veel uudiseid samal teemal

ravimid
03.07.2020|Sotsiaalministeerium

Ravimite tarneraskuste ennetamiseks hakkavad hulgimüüjad andma iganädalast ülevaadet laoseisudest

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas ravimite hulgimüügi tingimuste määruse muudatuse, millega pannakse suurema turumahuga ravimite hulgimüüjatele kohustus esitada ravimiametile iganädalasi ülevaateid ravimite laoseisu kohta Eestis. Muudatus on vajalik, et ennetada ravimite tarneraskuste tekkimist ja leevendada nende mõju patsientidele.

vaimne tervis
01.07.2020|Sotsiaalministeerium

Vaimse tervise roheline raamat: vaimset tervist tuleb väärtustada sama palju kui füüsilist

Sotsiaalministeeriumis esitleti täna, 1. juulil vaimse tervise rohelist raamatut, milles seatakse eesmärgiks panustada senisest enam vaimse tervise probleemide ennetusse, varajasse avastamisse ja õigeaegse kvaliteetse abi kättesaadavusse kõikjal Eestis.