Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik kohtus Tallinna kiirabi, haiglate ja perearstide esindajatega

minister
"Koosolekul osalenud olid nõus, et inimene peaks perearstikeskusega ühendust võtma või kiirabisse helistama vaid haigussümptomite ilmnemisel," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Sotsiaalminister Tanel Kiik kohtus täna, 28. veebruari pärastlõunal Tallinna kiirabi, haiglate ja perearstide esindajatega. Kohtumistel osalenud kinnitasid tervisesüsteemi valmisolekut. Samas rõhutati, et inimene peaks arsti või kiirabi poole pöörduma vaid haigussümptomite ilmnemisel.

„Kohtumisel osalenud pidasid viiruse leviku tõkestamisel kõige olulisemaks kiiret infovahetust raviasutuste ja ametkondade vahel ning tasakaalustatud, tõenduspõhise info ja käitumisjuhiste jagamist elanikkonnale,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Oluline on väga täpselt järgida terviseameti poolt avalikkusele antud juhiseid. Koosolekul osalenud olid nõus, et inimene peaks perearstikeskusega ühendust võtma või kiirabisse helistama vaid haigussümptomite ilmnemisel.“

Koroonaviirust on võimalik testiga tuvastada vaid inimestel, kellel on ilmnenud sümptomid. Enne köha, nohu ja palaviku ilmnemist võib testimine anda vale tulemuse. Inimestel, kes ei ole olnud haigestunuga otseses kontaktis, ei ole põhjust nakatumist karta. Teistele inimestele on haigestunu nakkusohtlik alles haigussümptomite ilmnemisel.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme dr Karmen Jolleri sõnul tasuks lugeda perearstide seltsi kümmet nõuannet. „Neile, kes tulevad riskipiirkondadest, võib rahustuseks öelda, et kui reisil olles pole olnud lähikontakti nähtavalt haige (näiteks köhiva, nuuskava, aevastava) inimesega, on ebatõenäoline, et nakkus on koju toodud. Sellegipoolest tuleb oma tervist kahe nädala jooksul jälgida.“

Haigussümptomite ilmnemisel tuleks võtta ühendust perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220, kes hindab, kas on vaja pöörduda kiirabi poole. Kiirabibrigaad otsustab, kas ta võtab proovi kodus või viib inimese haiglasse. Koroonaviirusnakkust kahtlustav inimene ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearstikeskusse, kuna ta võib võimalikku viirust teistele ruumis viibivatele inimestele edasi levitada. 

Kohtumistel osalesid Tallinna Kiirabi, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Eesti Perearstide Seltsi, terviseameti ja haigekassa esindajad.

Lisaks oli sotsiaalminister Tanel Kiigel hommikul kohtumine terviseameti, politsei- ja piirivalveameti, Tallinna Sadama ja Tallinna Lennujaama esindajatega, et arutada sadamas ja lennujaamas rakendatavaid abinõusid riskipiirkondadest saabuvate inimeste teavitamiseks ja võimalike haigestunute tuvastamiseks nende Eestisse sisenemisel.

Veel uudiseid samal teemal

apteegireform
01.04.2020|Sotsiaalministeerium

Apteegireformi tulemusena tegutseb üle Eesti 468 proviisorapteeki

Tänasest, 1. aprillist jõuab lõpule viieaastase üleminekuajaga apteegireform, mille tulemusena lahutatakse ravimite jae- ja hulgimüük ning apteegipidamise õigus jääb üksnes proviisoritele. Üle Eesti jätkab 468 proviisorapteeki.

valveperearstikeskused
27.03.2020|Sotsiaalministeerium

Nädalavahetusel suunavad meditsiinilise näidustusega patsiente koroonaviiruse testimisele valveperearstikeskused

Alates sellest nädalavahetusest suunab perearsti nõuandeliin 1220 ajavahemikul 8:00-18:00 inimese COVID-19 testimisvajaduse tuvastamiseks valveperearstikeskusse. Samal ajavahemikul on avatud ka mobiilsed proovivõtupunktid. Perearst suunab patsiendi testimisele, kui selleks on meditsiiniline näidustus.