Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik kohtus Tallinna kiirabi, haiglate ja perearstide esindajatega

minister
"Koosolekul osalenud olid nõus, et inimene peaks perearstikeskusega ühendust võtma või kiirabisse helistama vaid haigussümptomite ilmnemisel," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Sotsiaalminister Tanel Kiik kohtus täna, 28. veebruari pärastlõunal Tallinna kiirabi, haiglate ja perearstide esindajatega. Kohtumistel osalenud kinnitasid tervisesüsteemi valmisolekut. Samas rõhutati, et inimene peaks arsti või kiirabi poole pöörduma vaid haigussümptomite ilmnemisel.

„Kohtumisel osalenud pidasid viiruse leviku tõkestamisel kõige olulisemaks kiiret infovahetust raviasutuste ja ametkondade vahel ning tasakaalustatud, tõenduspõhise info ja käitumisjuhiste jagamist elanikkonnale,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Oluline on väga täpselt järgida terviseameti poolt avalikkusele antud juhiseid. Koosolekul osalenud olid nõus, et inimene peaks perearstikeskusega ühendust võtma või kiirabisse helistama vaid haigussümptomite ilmnemisel.“

Koroonaviirust on võimalik testiga tuvastada vaid inimestel, kellel on ilmnenud sümptomid. Enne köha, nohu ja palaviku ilmnemist võib testimine anda vale tulemuse. Inimestel, kes ei ole olnud haigestunuga otseses kontaktis, ei ole põhjust nakatumist karta. Teistele inimestele on haigestunu nakkusohtlik alles haigussümptomite ilmnemisel.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme dr Karmen Jolleri sõnul tasuks lugeda perearstide seltsi kümmet nõuannet. „Neile, kes tulevad riskipiirkondadest, võib rahustuseks öelda, et kui reisil olles pole olnud lähikontakti nähtavalt haige (näiteks köhiva, nuuskava, aevastava) inimesega, on ebatõenäoline, et nakkus on koju toodud. Sellegipoolest tuleb oma tervist kahe nädala jooksul jälgida.“

Haigussümptomite ilmnemisel tuleks võtta ühendust perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220, kes hindab, kas on vaja pöörduda kiirabi poole. Kiirabibrigaad otsustab, kas ta võtab proovi kodus või viib inimese haiglasse. Koroonaviirusnakkust kahtlustav inimene ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearstikeskusse, kuna ta võib võimalikku viirust teistele ruumis viibivatele inimestele edasi levitada. 

Kohtumistel osalesid Tallinna Kiirabi, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Eesti Perearstide Seltsi, terviseameti ja haigekassa esindajad.

Lisaks oli sotsiaalminister Tanel Kiigel hommikul kohtumine terviseameti, politsei- ja piirivalveameti, Tallinna Sadama ja Tallinna Lennujaama esindajatega, et arutada sadamas ja lennujaamas rakendatavaid abinõusid riskipiirkondadest saabuvate inimeste teavitamiseks ja võimalike haigestunute tuvastamiseks nende Eestisse sisenemisel.

Veel uudiseid samal teemal

Vaktsineerimise infotund vene keeles
12.05.2021

Täna toimub vaktsineerimise avalik infotund vene keeles

Täna algusega kell 14.20 toimub vaktsineerimise avalik infotund, kus antakse ülevaade COVID-19 vaktsineerimise hetkeseisust Eestis ning tervisevaldkonna eksperdid vastavad COVID-19 vaktsiine ja vaktsineerimise korraldust puudutavatele küsimustele. Infotundi saab vaadata ka eestikeelse sünkroontõlkega.

Vaktsineerimise infotund
07.05.2021

Esmaspäeval ja kolmapäeval toimuvad vaktsineerimise avalikud infotunnid

Esmaspäeval 10. mail algusega kell 14.00 toimub vaktsineerimise infotund, kus antakse ülevaade COVID-19 vaktsineerimise hetkeseisust Eestis ning tervisevaldkonna eksperdid vastavad COVID-19 vaktsiine ja vaktsineerimise korraldust puudutavatele küsimustele. Infotundi on võimalik vaadata ka eesti viipekeeles, kirjutustõlkega ning sünkroontõlkega vene ja inglise keelde. Vene keeles toimub avalik infotund 12. mail, algusega kell 14.20 ning see on varustatud sünkroontõlkega eesti keelde.