Sa oled siin

Sotsiaalminister Tanel Kiik sõidab visiidile Virumaale

minister
„Narva elanikele on vaja nüüdisaegset tervisekeskust, kuhu ka noored arstid sooviksid edaspidi tööle minna," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Sotsiaalminister Tanel Kiik on reedel, 1. novembril visiidil Lääne- ja Ida-Virumaal, kus osaleb Rakvere tervisekeskuse avamisel ning külastab Ida-Viru Keskhaiglat. Samuti on kavas kohtumine Narva perearstide ja linnavalitsusega Narva tervisekeskuse projekti teemal.

Rakvere tervisekeskuses asuvad tööle 10 perearsti koos õdedega ning teised spetsialistid. Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul toovad uued tervisekeskused peremeditsiinis suure muutuse. „Koos uute tervisekeskuste rajamisega tugevnevad perearstide meeskonnad ja on võimalik pakkuda inimestele laiemat ringi teenuseid, samuti paranevad nii perearstide töötingimused kui ka võimalused koostööks teiste spetsialistidega,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Tunnustan Rakvere tervisekeskuse projekti eestvedajaid selle eduka lõpule viimise eest.“

Samuti on ministril kavas kohtumine Narva linnavalitsuse ja perearstidega. Narva Haigla esitas esimeses tervisekeskuste taotlusvoorus taotluse haigla juurde uue tervisekeskuse rajamiseks, kuid nüüd on projekti elluviimiseks vajalike perearstide leidmine küsimärgi alla sattunud.

„Narva elanikele on vaja nüüdisaegset tervisekeskust, kuhu ka noored arstid sooviksid edaspidi tööle minna. Tahame kaasa aidata, et selleks vajalikud kokkulepped sünniksid ja tervisekeskuse rajamise projektiga oleks võimalik edasi liikuda,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. 

Ministrit saadavad visiidil terviseala asekantsler Maris Jesse, ministri nõunikud Rasmus Sinivee ja Tarmo Kurves, terviseameti tervishoiuteenuste osakonna juhataja Pille Saar ja piirkonna koordinaator Maria Filina-Kossatšova ning Eesti Haigekassa partnersuhtluse osakonna haldur Anu Valli ja usaldusarst Aime Ruusalu.

Visiidi ajakava:

8.30-9.00             Rakvere tervisekeskusega tutvumine (E. Vilde tn 2a/1, Rakvere)

9.00-9.30             Rakvere tervisekeskuse avamine

11.00-13.00        Kohtumine Narva perearstide ja linnavalitsusega. Kohtumisel osalevad ka terviseameti ja Eesti Haigekassa esindajad. (Narva                                              Linnavalitsus, Peetri plats 5, Narva)

15.00-16.30        Ida-Viru Keskhaigla külastus (Tervise 1, Kohtla-Järve)

Ajakirjanikel on huvi korral võimalik saada ministrilt intervjuu kell 13. Lisainfo: Rasmus Sinivee, ministri nõunik, tel. 501 9081

 

Veel uudiseid samal teemal

hambaravihüvitis
05.11.2019|Sotsiaalministeerium

Analüüs: hambaravihüvitis on aidanud rohkem inimesi hambaarsti juurde

Hambaarsti juures automaatselt hambaravi arvest maha arvestatav mitterahaline täiskasvanute hambaravihüvitis on aidanud rohkem inimesi hambaarsti juurde ning vähendanud sissetulekust tingitud ebavõrdsust hambaravi kättesaadavuses. Kõige enam on saanud hüvitisest kasu pensionärid ning osalise või puuduva töövõimega inimesed, selgub hambaravihüvitise rakendumise analüüsist.

apteegireform
25.10.2019|Sotsiaalministeerium

Ravimite hulgimüüjatest apteegiomanikud külvavad alusetut hirmu ja eksitavad inimesi

Ravimid jäävad üle Eesti kättesaadavaks ka pärast apteegireformi üleminekuaja lõppu. Ravimite hulgimüüjatest apteegiomanikke esindav Eesti Apteekide Ühendus eksitab inimesi ja külvab alusetut hirmu.