Sa oled siin

Sotsiaalvaldkonna projekte toetatakse 2,3 miljoni euroga

Möödunud esmaspäeval kinnitas Hasartmängumaksu nõukogu (HMN) tuleva aasta sotsiaalvaldkonna aastaprojektide toetused. Nõukogu pidi tegema raske valiku 98 projekti vahel, mis hõlmasid meditsiini, hoolekande, kui ka eakate ja puudega inimeste valdkondi. Kokku saavad järgmisel aastal toetust 41 projekti 2,3 miljoni euro väärtuses.

„Kõik esitatud projektide taotlused läbisid tiheda sõela ja esitatud ideid kaaluti igakülgselt,“ ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse. „Mul on väga hea meel, et esitatud projektid olid suunatud mitmete erinevate sihtgruppide toetuseks ning projektitaotlused olid eelnevalt esitaja poolt põhjalikult läbi töötatud. Kuid sellest tingituna oli ka otsuste langetamine väga keeruline,“ lisas Kuuse. Nõukogu heakskiidu said taotlused erinevatelt ühingutelt, liitudelt, sihtasutustelt, aga ka näiteks Tallinna Ülikoolilt. Suurimaks toetuse saajaks on sarnaselt eelmisele aastale puuetega inimeste organisatsioonid, kellele läbi Eesti Puuetega Inimeste Fondi eraldas nõukogu miljon eurot.

Taotlusi sai esitada 15. novembrini. Taotluste kogusumma 2 353 803 eurot makstakse välja 2015. aasta eelarve laekumiste arvelt. Jätkuvalt on ka võimalus igakuiselt saata ministeeriumile väikeprojektide taotlusi (taotletav summa kuni 6000 eurot). Väikeprojektide toetuste kogusumma sõltub eelkõige Hasartmängumaksu Nõukogule eraldatud hasartmängumaksu riigieelarvelisest laekumisest. Taotlemise lisainfo leiab ministeeriumi kodulehelt.