Sa oled siin

Tallinna Vanasadamas alustati termokaameraga reisilt saabujate monitoorimist

termokaamera
„Tervisenõustamisel hinnatakse inimese tervist, antakse talle soovitusi oma tervise jälgimiseks ning vajadusel tervishoiutöötajaga kontakteerumiseks," ütles Ragnar Vaiknemets.

Tallinna Sadama A-terminalis testiti täna, 4. märtsil koroonaviiruse leviku ohu vähendamiseks saabuvate reisijate kehatemperatuuri mõõtmist. Termokaamerat kasutatakse, et tuvastada võimalikke haigestunuid ja pakkuda neile soovi korral tervisenõustamist. Lähipäevil on kavas paigaldada termokaamera ka sadama D-terminali ja Tallinna lennujaama.

„Kui termokaamera tuvastab reisijal 38°C või kõrgema kehatemperatuuri, siis annab masin sellest märku ja kaamera operaator suunab inimese lähedal asuvale eraldatud alale, kus toimub tervisenõustamine,“ ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Ragnar Vaiknemets. „Tervisenõustamisel hinnatakse inimese tervist, antakse talle soovitusi oma tervise jälgimiseks ning vajadusel tervishoiutöötajaga kontakteerumiseks. Kui terviseseisund on silmnähtavalt halb, kutsutakse kohale kiirabi.“ 

Tallinna Sadama ohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmuse sõnul täna termokaamerate testimisel ühtegi palavikus reisijat ei saabunud. „Reisijate ohutus ja turvalisus on meile äärmiselt oluline. Eesti suurima turismiväravana soovime panustada koroonaviiruse leviku tõkestamisesse,“ ütles Siiri Lõhmus. „Sotsiaalministri kokkukutsutud ekspertgrupi hinnangul aitab reisijate kehatemperatuuri mõõtmine tuvastada võimalikke haigestunuid ja selleks soetasime oma reisiterminalidesse termokaamerad.“

Lähipäevil saavad termokaamerad üles ja töökorda ka Tallinna Lennujaamas. „Koostöös Tallinna Sadamaga soetatud termokaameratest kaks tulevad lennujaama saabuva pagasi alale ning need paigaldatakse statsionaarselt, mis loob võimaluse neid igal vajalikul hetkel ka tulevikus tööle rakendada,“ ütles Tallinna Lennujaama juhatuse liige Einari Bambus.

Einari Bambus lisas, et alates möödunud nädala neljapäevast on lennujaama territooriumil kättesaadavad terviseameti infolehed ja saabuva pagasi alale on paigaldatud täiendav informatsioon seoses COVID-19 viirusega. „Reisijatel on võimalik endale soovi korral saada näomaskid ning kohapeal käsi desinfitseerida. Täiendavad desinfitseerimisvahendid on paigutatud terminali ka avatud ja kinnisele alale.“

Termokaamerat opereerivad terviseameti ametnikud või Eesti Punase Risti vabatahtlikud. Tervisenõustamisel järgivad vabatahtlikud terviseameti juhiseid, et selgitada välja, kas on alust kahtlustada nakatumist koroonaviirusega. „Samas me ei otsi üksnes võimalikke koroonaviiruse kandjaid, vaid eesmärk on tõsta laiemalt inimeste teadlikkust nii enda kui teiste tervise hoidmise võimalustest viiruste hooajal,“ lisas Ragnar Vaiknemets.

Terviseameti hinnangul on koroonaviiruse Eestisse sissetoomise risk kõrge, haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosus keskmine.
Nakatumise ennetamiseks tasub järgida tavapäraseid hügieenireegleid - pesta käsi ja vältida kontakti hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega.
Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida, palaviku, köha või hingamisraskuste esinemisel võtta koheselt ühendust arstiga, küsida nõu perearsti nõuandeliinilt 1220, vajadusel kutsuda kiirabi.
Koroonaviirust tasub kahtlustada siis, kui on olemas nii äsjane reisikogemus haiguse levikupiirkonnast kui ka haigusele iseloomulikud sümptomid.

Veel uudiseid samal teemal

ravimid
03.07.2020|Sotsiaalministeerium

Ravimite tarneraskuste ennetamiseks hakkavad hulgimüüjad andma iganädalast ülevaadet laoseisudest

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas ravimite hulgimüügi tingimuste määruse muudatuse, millega pannakse suurema turumahuga ravimite hulgimüüjatele kohustus esitada ravimiametile iganädalasi ülevaateid ravimite laoseisu kohta Eestis. Muudatus on vajalik, et ennetada ravimite tarneraskuste tekkimist ja leevendada nende mõju patsientidele.

vaimne tervis
01.07.2020|Sotsiaalministeerium

Vaimse tervise roheline raamat: vaimset tervist tuleb väärtustada sama palju kui füüsilist

Sotsiaalministeeriumis esitleti täna, 1. juulil vaimse tervise rohelist raamatut, milles seatakse eesmärgiks panustada senisest enam vaimse tervise probleemide ennetusse, varajasse avastamisse ja õigeaegse kvaliteetse abi kättesaadavusse kõikjal Eestis.