Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Täna kuulutati välja 2020. aasta parimad sotsiaalvaldkonna töötajad

„Sotsiaaltööl on meie elus väga oluline osa, kuigi kõik inimesed ei pruugi seda iga päev märgata. Viimane aasta on pannud meid tõsiselt proovile. Mõnegi inimese elu on muutnud just sotsiaaltöötaja või lastekaitsetöötaja otsustav käitumine, suunamine ja asjatundlik nõu, teisele on tööl käimise eelduseks isikliku abistaja tugi, kolmanda pere puhul aga võimaldab professionaalne tugiisik erivajadusega lapse kasvatamise kõrvalt vanematel tööl käia,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
„Sotsiaaltööl on meie elus väga oluline osa, kuigi kõik inimesed ei pruugi seda iga päev märgata. Viimane aasta on pannud meid tõsiselt proovile. Mõnegi inimese elu on muutnud just sotsiaaltöötaja või lastekaitsetöötaja otsustav käitumine, suunamine ja asjatundlik nõu, teisele on tööl käimise eelduseks isikliku abistaja tugi, kolmanda pere puhul aga võimaldab professionaalne tugiisik erivajadusega lapse kasvatamise kõrvalt vanematel tööl käia,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon tunnustas täna Tartus, Vanemuise Kontserdimajas 2020. aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid. Lisaks kuulutati välja aasta koostööpartner, aasta sotsiaaltööd kajastanud ajakirjanik ning aasta sotsiaalvaldkonna sõber.

Parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid tunnustasid videotervitusega sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

„Sotsiaaltööl on meie elus väga oluline osa, kuigi kõik inimesed ei pruugi seda iga päev märgata. Viimane aasta on pannud meid tõsiselt proovile. Mõnegi inimese elu on muutnud just sotsiaaltöötaja või lastekaitsetöötaja otsustav käitumine, suunamine ja asjatundlik nõu, teisele on tööl käimise eelduseks isikliku abistaja tugi, kolmanda pere puhul aga võimaldab professionaalne tugiisik erivajadusega lapse kasvatamise kõrvalt vanematel tööl käia,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Tunnustame, et sotsiaaltöötajad on olnud paindlikud ja tulnud toime, eriti kriisitingimustes. Usaldame ja tunnustame kõiki Eesti sotsiaaltöötajaid selles väga olulises töös.“

„Oleme väljumas raskest COVID-19 kriisist, kus koos tervishoiutöötajatega kandsid erakordselt suurt koormust just täna tähelepanu all olevad sotsiaalvaldkonna töötajad, kes on isegi varasemast rohkem pakkunud klientidele hingeabi, isiklikku toetust ning sõbralikku nägu, kellega muredest rääkida,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Vastutus ja ootused kõigile sotsiaalvaldkonnas panustajatele on väga kõrged, nad pingutavad igapäevaselt selle nimel, et meie lähedased saaksid elada inimväärikat ja turvalist elu.“

„Sel aastal esitati tunnustamisele 15 kategoorias 149 inimest, rohkem kui kunagi varem. On väga hea meel nii paljude tublide sotsiaala töötajate üle. Eelkõige tahaks tänada kõiki märkajaid, kes kandidaadid esitasid. Märkamist ja üksteise tunnustamist ei ole meie keerulises töövaldkonnas kunagi liiga palju. Pärast rasket aastat on hea hetk märgata täna oma töökaaslast, partnerit ja teisi olulisi inimesi, kes on sotsiaalvaldkonda panustanud,“ ütles Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni juhatuse esinaine Sirlis Sõmer-Kull.

Sotsiaalala töötajate ja valdkonda panustajate konkursi tulemuste hindamisel osalesid Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon, Sotsiaalministeerium, Eesti Võlanõustajate Liit, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, Eesti Tegevusjuhendajate Liit, Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liit, Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoda ja Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Selts.

2021. aastal tunnustatakse eelmisel aastal silma paistnud sotsiaalvaldkonnas töötanud või sotsiaalvaldkonda panustanud inimesi 15 kategoorias.

2020. aasta laureaatideks nimetati:

1.           Elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas on Evi Kruzman Alutaguse Vallavalitsusest

2.           Aasta hoolekandejuht on Janne Tamm Kuressaare Perekodust

3.           Aasta sotsiaaltöötaja on Johanna Hollo Tartu Linnavalitsusest

4.           Aasta lastekaitsetöötaja on Liivi Noormägi Jõgeva Vallavalitsusest

5.           Aasta võlanõustaja on Heete Simm Tallinna Sotsiaaltöö Keskusest

6.           Aasta tegevusjuhendaja on Lauris Geurden Sihtasutus Maarja külast

7.           Aasta tugiisik on Signe Puusepp Ferdinand von Wrangelli nimelisest Roela Lasteaed-Põhikoolist

8.           Aasta hooldustöötaja on Siiri Valk Tallinna Sotsiaaltöö Keskusest

9.           Aasta isiklik abistaja on Laur Raudsoo

10.         Aasta vägivallaennetaja on Sigrid Petoffer MTÜst VAITER

11.         Aasta noor sotsiaalvaldkonna uustulnuk on Kati Narusberg Viljandi Vallavalitsusest

12.         Aasta koostööpartner on Dr Anne Kleinberg Laste Vaimse Tervise Keskusest (psühhiaatriakliinik)

13.         Aasta sotsiaaltööd kajastanud ajakirjanik on Kärt Anvelt Eesti Päevalehest

14.         Aasta sotsiaalvaldkonna sõber on Kuressaare Lions Klubi, esindab Taavi Rauniste

15.         Aasta ESTA liige on Jaanika Luus Iru Hooldekodust

Konkursile esitati kokku 149 kandidaati.

Tunnustusüritust saab vaadata siin.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

„Inimesed, kellel ei ole määratud puuet ning kelle lähikondlaste seaski ei leidu inimesi, kes on erivajadusega, ei tule sageli nende raskuste peale, mida mõni teine kaaskodanik kogeda võib ning milliseid lahendusi vajab, et elada võimalikult iseseisvat elu. Seda mitte pahatahtlikkuse või madala empaatiavõime tõttu, vaid lihtsalt puudub kogemus," ütles sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna nõunik Lili Tiri. Pildil Meremuuseumi ligipääsetavad lahendused
09.07.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium kutsub üles märkama ligipääsetavust

Sotsiaalministeeriumil on valminud viis videoklippi, mis tutvustavad erinevate kasutajagruppide silme läbi ligipääsetavust ning selgitavad, miks on mugav ligipääs oluline igale Eesti elanikule.

„Soostereotüüpidest mõjutatud haridus- ja karjäärivalikute hind võib olla inimese jaoks üsna kõrge. See mõjutab töö leidmise võimalusi, palka, rahulolu töö ja eluga laiemalt, samuti töö- ja pereelu ühitamise võimalusi,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo
01.07.2021|Sotsiaalministeerium

Eesti annab soolise võrdõiguslikkuse foorumil lubaduse võrdõiguslikkuse edendamiseks tehnoloogia ja innovatsiooni alal

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo osaleb täna 30. juunist 2. juulini toimuval Pariisi kõrgetasemelisel soolise võrdõiguslikkuse üritusel Generation Equality Forum, kus Eesti annab lubaduse veelgi jõulisemalt tegutseda selle nimel, et suureneks naiste osakaal loodusteaduste, tehnoloogia, sealhulgas IKT, inseneriteaduse ja matemaatika valdkonnas, seda nii hariduses kui tööturul.