Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Tänasest jõustub valitsuse määrus, mis annab tööandjale lihtsama võimaluse COVID-tõendite küsimiseks

Tänasest jõustub bioloogiliste ohutegurite määrus, mis võimaldab tööandjatel küsida töötajatelt tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemise, negatiivse testi tulemuse või vaktsineerimise kohta varasemast lihtsamini.

Bioloogiliste ohutegurite määruses on loetletud võimalused ohutu töökeskkonna tagamiseks ning muudatustega lihtsustatakse töötajatelt vajadusel nakkusohutuse tõendi küsimist. „Tööandja ülesanne on tagada töökeskkonna ohutus. SARS-CoV-2 leviku tõkestamiseks peab tööandja võtma kasutusele asjakohased meetmed. Kui viiruse leviku risk on ametikoha puhul väike, võib piisata näiteks kätepesu võimaluse tagamisest. Töötajate puhul, kes puutuvad oma ülesandeid täites vahetult kokku kümnete inimestega, peab tööandja aga olema hoolsam. Määruse kohaselt on asjakohane nõuda sellistelt töötajatelt viiruse leviku vähendamiseks eelkõige vaktsineerimist, testimist või nakkusohutuse tõendamist. Kui see pole mõistlik või võimalik, võib tööandja jätkuvalt maandada riski ka teiste meetmega, näiteks nõudes isikukaitsevahendite kasutamist või andes inimesele ülesandeid, mis võimaldavad kaugtöö tegemist,“ selgitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Tööandja ülesanne on töökeskkonna riskianalüüsiga välja selgitada nakkusoht töökohal, et paremini kaitsta nii töötajate kui klientide tervist. Kui bioloogiliste ohutegurite määruse muudatused jõustuvad tänasest, siis riskianalüüsi esitamise kohustus tööandjale tuleb töötervishoiu- ja tööohutuse seadusest, ning see kehtib juba alates 1999. aastast. Käesoleval aasta 1. septembriks tuleb esitada töökeskkonna riskianalüüsid tööinspektsioonile, kasutades selleks iseteeninduskeskkonna TEIS riskianalüüsi moodulit. Vajalikud juhised riskianalüüsi esitamiseks ja bioloogiliste ohutegurite hindamiseks töökeskkonnas leiab portaalist tööelu.ee.

Loe lähemalt COVID-19-st töökeskkonnas Tööelu portaalist

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Anxhela Shaka, newsroom.consilium.europa.eu
15.10.2021

Minister Riisalo Luksemburgis: peame tegema ühiseid pingutusi inimeste vaimse tervise hoidmiseks ja parandamiseks

​Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo osales täna Luksemburgis toimunud Euroopa Liidu töö- ja sotsiaalministrite kohtumisel, kus võeti vastu järeldused soolise aspekti tugevdamise kohta Euroopa Liidu eelarves. Aruteludes käsitleti ka Covid-19 pandeemia mõju vaesusele, töökeskkonnale ja vaimsele tervisele.

"On õiglane ja vajalik tagada laevapere liikmetele kindlustunne olukorras, mis ei ole tekkinud nende endi süüna ning kus võib nende elu ja tervis ohtu sattuda. Töötasu ja töölepinguga tagatud kaitse jätkumine omab selles kindlasti mõju,“ sõnas sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich.
15.10.2021

Meretöö seaduse muudatused tagavad palga ka piraatide poolt kinnipeetutele

Valitsus kiitis heaks ja otsustas riigikogule arutamiseks saata meretööseaduse muudatused, mis tagavad meretöö lepingu kehtivuse ja laevapere liikmetele töötasu maksmise ka juhul, kui nad on ebaseaduslikult kinni peetud relvastatud röövi või piraatluse tõttu.