Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Tänasest jõustub valitsuse määrus, mis annab tööandjale lihtsama võimaluse COVID-tõendite küsimiseks

Tänasest jõustub bioloogiliste ohutegurite määrus, mis võimaldab tööandjatel küsida töötajatelt tõendit COVID-19 haiguse läbipõdemise, negatiivse testi tulemuse või vaktsineerimise kohta varasemast lihtsamini.

Bioloogiliste ohutegurite määruses on loetletud võimalused ohutu töökeskkonna tagamiseks ning muudatustega lihtsustatakse töötajatelt vajadusel nakkusohutuse tõendi küsimist. „Tööandja ülesanne on tagada töökeskkonna ohutus. SARS-CoV-2 leviku tõkestamiseks peab tööandja võtma kasutusele asjakohased meetmed. Kui viiruse leviku risk on ametikoha puhul väike, võib piisata näiteks kätepesu võimaluse tagamisest. Töötajate puhul, kes puutuvad oma ülesandeid täites vahetult kokku kümnete inimestega, peab tööandja aga olema hoolsam. Määruse kohaselt on asjakohane nõuda sellistelt töötajatelt viiruse leviku vähendamiseks eelkõige vaktsineerimist, testimist või nakkusohutuse tõendamist. Kui see pole mõistlik või võimalik, võib tööandja jätkuvalt maandada riski ka teiste meetmega, näiteks nõudes isikukaitsevahendite kasutamist või andes inimesele ülesandeid, mis võimaldavad kaugtöö tegemist,“ selgitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Tööandja ülesanne on töökeskkonna riskianalüüsiga välja selgitada nakkusoht töökohal, et paremini kaitsta nii töötajate kui klientide tervist. Kui bioloogiliste ohutegurite määruse muudatused jõustuvad tänasest, siis riskianalüüsi esitamise kohustus tööandjale tuleb töötervishoiu- ja tööohutuse seadusest, ning see kehtib juba alates 1999. aastast. Käesoleval aasta 1. septembriks tuleb esitada töökeskkonna riskianalüüsid tööinspektsioonile, kasutades selleks iseteeninduskeskkonna TEIS riskianalüüsi moodulit. Vajalikud juhised riskianalüüsi esitamiseks ja bioloogiliste ohutegurite hindamiseks töökeskkonnas leiab portaalist tööelu.ee.

Loe lähemalt COVID-19-st töökeskkonnas Tööelu portaalist

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

„Töötingimuste läbipaistvus ja prognoositavus töösuhte algusest peale on olulised, et töötaja saaks ennast töösuhtes kindlamalt tunda. Nii on ka lihtsam töölepingut sõlmides teha teadlik valik,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Samas ei soovi riik tekitada olulist lisakoormust tööandjatele. Kõiki kehtivaid töölepinguid ei pea hakkama ümber vormistama – meeskonnale info andmiseks sobivad ka muud mõistlikud võimalused, mis on paljudes organisatsioonides juba olemas.“
13.01.2022|Sotsiaalministeerium

Tööandjatel tuleb edaspidi jagada töötingimuste kohta rohkem infot

Valitsus kiitis heaks ja saatis Riigikogusse seadusemuudatused, mis suurendavad töötajate kaitset töösuhetes. Edaspidi tuleb juba enne tööle asumist lisaks tööülesannetele ja tasule teavitada ka paljudest teistest olulistest töötingimustest.

„Tõhustusdoosiga on tänaseks vaktsineeritud üle 90% hooldekodude elanikest, kelle puhul on tõhustusdoos immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovituste järgi näidustatud. Neid arve on saatnud ka madalad haigestumiste ja haiglasse sattumise näitajad,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
13.01.2022|Sotsiaalministeerium

66 hooldekodu on saanud kõrge vaktsineerituse eest toetust

Sotsiaalministeerium on tänaseks toetanud rahaliselt 66 hoolekandeasutust, kes on täitnud tingimused kõrge vaktsineerituse saavutamiseks. Toetuse saamiseks peab vähemalt 90 protsenti töötajatest olema kahe doosiga vaktsineeritud ja toetuse summat saab suurendada, kui suur osa hoolekandeasutuse elanikest on kaitstud ka tõhustusdoosiga.