Sa oled siin

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb välitöödel Ida-Virumaal

minister
“Minu soov on visiidi käigus näha ja kuulda, kuidas piirkonna inimestel läheb ja milliste kohalike murede lahendamist saan toetada,” lisas minister Sikkut.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut viibib ametnike välitööde projekti raames 13. ja 14. augustil kahepäevasel visiidil Ida-Virumaal. Minister külastab piirkonna haiglaid, kohtub arstide, sotsiaalala ekspertide, vabaühenduste ja kohalike inimestega, võtab osa avalikust debatist, arutab tööturu olukorra üle ning tutvub uudsete tegevusteraapia meetoditega.

“Ida-Virumaa kui piirkonna võimalused vajavad senisest paremat realiseerimist. Piirkonna probleemid on kõigile hästi teada - vähene atraktiivsus ettevõtjate jaoks, kõrgem töötus, suur suhteline vaesus, raskused arstide-õdede-õpetajate värbamisel,” ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Nende komplekssete küsimustega tegelemiseks on Vabariigi Valitsus koostanud Ida-Virumaa programmi, mille eesmärk on elavdada Ida-Virumaa majandust, suurendada piirkonna elukeskkonna atraktiivsust, pidurdada nooremaealiste väljavoolu ning eelisarendada piirkonda, et vähendada mahajäämust teistest Eesti piirkondadest.

“Ida-Virumaa tervishoiuasutustesse oleme viimastel aastatel oluliselt panustanud ning suunanud piirkonda vajalikke investeeringuid. Nii Narva haigla erakorralise meditsiini osakonna uuendamine, Ida-Viru Keskhaigla aktiivravikorpuse ehitus kui ka kaheksa uut tervisekeskust võimaldavad kohalikel inimestel saada tervishoiuteenuseid tänapäevastes tingimustes. Kahtlemata on oluline ka tervishoiutöötajatele pakkuda kaasaegset töökeskkonda,” selgitas Sikkut.

“Minu soov on visiidi käigus näha ja kuulda, kuidas piirkonna inimestel läheb ja milliste kohalike murede lahendamist saan toetada,” lisas minister Sikkut.

Tervise- ja tööministri visiidi kava:

Esmaspäev, 13.08.2018

 • Ida-Viru Keskhaigla külastus Kohtla-Järvel
 • Ahtme haigla külastus psühhiaatrilise abi võimalustega tutvumiseks
 • Ida-Viru tervishoiu- ja sotsiaalteenuste osutaja Corrigo juhiga arutelu nende rollist kohalikele elanikele ennetus- ja raviteenuste pakkumisel
 • Ida-Virumaa Töötukassa esinduses tagasiside ja arvamuse küsimine piirkonna eripära arvestavate tööturumeetmete tõhususest ja uute väljatöötamisest
 • Narva linna sotsiaalabiameti peadirektori kohusetäitja ja linnarstiga kohtumine tervishoiukorralduse teemal
 • Avalikust debatist “Kodanikupassiivsus: kes on süüdi?” osavõtt

Teisipäev, 14.08.2018

 • Hommikune jalutuskäik Narvas koos Sisekaitseakadeemia rektori Katri Raigiga ning arutelu piirkonnale olulistest teemadest
 • Tervisetehnoloogia ettevõtte InterVac Technology OÜ külastus ja ettevõtte tegevusega tutvumine
 • Narva Haigla külastus
 • Ida-Viru Naiste Tugikeskuse külastus ja lähisuhtevägivalla teemaline arutelu
 • Kohtumine puuetega inimeste kohaliku organisatsiooniga

Visiidi raames külastatakse ka Rakvere Haiglat. Ministri visiit on osa Kultuuriministeeriumi eestvedamisel Ida-Virumaal toimuvast ametnike välitööde projektist.

Lisainfo:
Eneli Mikko
tervise- ja tööministri nõunik
tel. 5196 1097
eneli.mikko@sm.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

Pfizer/BioNTech vaktsiin
16.01.2021|Sotsiaalministeerium

COVID-19 vaktsineerimine jätkub uuel nädalal plaanitust mõnevõrra vähendatud mahus, 2. vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud

Tänahommikuse seisuga on Eestis esimese doosiga vaktsineeritud ligi 18 000 inimest. Pfizer/BioNTech vaktsiini tarnete ootamatu vähendamise tõttu toimub COVID-19 vaktsineerimine Eestis tuleval nädalal mõnevõrra väiksemas mahus plaanitust. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi.

elanikkonna küsitlus
16.01.2021|Sotsiaalministeerium

Uuring: COVID-19 vastu on valmis ennast vaktsineerima pea kaks kolmandikku Eesti inimestest

Eesti inimesed peavad koroonaviiruse levikut jätkuvalt kriitiliseks ning 63 protsenti elanikkonnast on valmis ennast COVID-19 vastu vaktsineerima, selgub Riigikantselei tellimusel tehtud Turu-uuringute AS-i jaanuari teisel nädalal tehtud elanikkonna küsitlusest.