Sa oled siin

Tilsi Lastekodu kolib peremajadesse

Täna pannakse nurgakivi Tilsi Lastekodu uutele peremajadele, mis saavad koduks 32-le täna Tilsi Lastekodus elavale lapsele. Peremajad rajatakse paarismajadena Laheda valda ja need valmivad käesoleva aasta lõpuks. Peale hoonete valmimist antakse need asenduskoduteenuse osutamiseks tasuta üle Laheda vallale.  Riiklikult hallatava Tilsi Lastekodu reorganiseerimiseks on Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest eraldatud 1,44 miljonit eurot. 

Uued asenduskodud ehitatakse eesmärgiga luua lapsele kasvukeskkond, mis sarnaneb peres kasvamisele ja vastab seeläbi paremini iga lapse konkreetsetele vajadustele. 

Uued peremajad on juba Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Eesti-Šveitsi koostööprogrammi vahendite toel valminud Haapsalus, Pärnus, Viljandis, Elvas, Tartus, Kuressaares, Narva-Jõesuus ja Juurus. Kokku on peremaju ja paarisperemaju üle Eesti ehitatud 36-le asenduskoduperele. Igas asenduskodus elab 6-8 last. Sel suvel avatakse uued asenduskodu peremajad ka Narvas. Hoonete ehitamine on seni maksma läinud kokku ligikaudu 15,5 miljonit eurot.