Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Tööandjatel on võimalus tellida tööperele vaktsineerimisalane nõustamine

COVID-19 vaktsineerimine
"Lektorid on arstid ja õed, kes on vaktsineerimisi ise läbi viinud. Loodame, et loengute abil saavad inimesed oma muredele vastused ja kindlustunde, et COVID-19 vastu vaktsineerimine kaalub üle kõik riskid, mis haiguse läbipõdemisega kaasneda võivad," ütles Eesti Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Kõikidel tööandjatel on võimalus läbi haigekassa tellida oma töötajatele loeng, kus tervishoiuspetsialist annab ülevaate vaktsiinidest ja vaktsineerimisest ning vastab inimeste küsimustele. Loeng on huvilistele tasuta.

„Haigekassa abil on tööandjatel võimalik paluda kohapeale tervishoiuspetsialist, kes saab vaktsineerimise teemal inimestega rääkida ning neile nõu anda. Seda võimalust saavad kasutada kõik tööandjad, sh ettevõtted, koolid, hooldekodud jt,“ ütles tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich. „Tööandjatel on ka jätkuvalt võimalus kutsuda vaktsineerijaid ettevõttesse, kui kohapeal on vähemalt viis huvilist. Senine praktika näitab, et enne lõplikku otsust soovivad inimesed saada rohkem informatsiooni nii vaktsineerimise kui ka vaktsiinide kohta, mistõttu pakub haigekassa tööandjatele võimalust saada ka eraldi nõustamist.“

„Seni on loengute vastu huvi tundnud just ettevõtted, kuid soovime seda võimalust pakkuda ka koolidele ja hoolekandeasutustele,“ ütles haigekassa juhatuse liige Maivi Parv. „Lektorid on arstid ja õed, kes on vaktsineerimisi ise läbi viinud. Loodame, et loengute abil saavad inimesed oma muredele vastused ja kindlustunde, et COVID-19 vastu vaktsineerimine kaalub üle kõik riskid, mis haiguse läbipõdemisega kaasneda võivad.“

Loengutes räägitakse inimese immuunsüsteemi toimetulemisest viirustega, vaktsineerimisest ja haiguse läbipõdemisest, COVID vaktsiinidest, levinumatest muredest, mis inimestel vaktsineerimisega seoses olla võivad, kõrvaltoimetest ja vaktsineerimise kasuteguritest. Loengu lõpus on võimalik inimestel küsida spetsialistilt täiendavaid küsimusi. Kokku kestab kohtumine ca 30-45 minutit. Huvi korral tuleb sellest teada anda haigekassale aadressil vaktsineerimine@haigekassa.ee.

Vaktsineerimise kohta saab nõu küsida ka perearsti nõuandeliinilt 1220. Lisainfot saab lehelt www.vaktsineeri.ee ja telefonil 1247. Lisaks on võimalik broneerida vaktsineerimise aeg telefonil 1247 ja digiregistratuuri (http://www.digiregistratuur.ee/) kaudu. Vaktsineerida saab nii perearsti juures kui ka apteekides (https://vaktsineeriapteegis.ee/koroonaviirus).

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 ravimid
18.11.2021|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas COVID-19 ravimite soetamist

Valitsuse liikmed said tänasel kabinetinõupidamisel tervise- ja tööminister Tanel Kiigelt ülevaate sel aastal soetatavatest COVID-19 ravimitest ning võimalikest vajadustest 2022. aastal. Riik ostab nii haiglates kasutatavaid kui ka riskirühma inimeste koduseks raviks mõeldud COVID-19 ravimeid sel aastal 4,25 miljoni euro eest.

COVID-19 vaktsineerimine
12.11.2021|Sotsiaalministeerium

Eestis on enam kui 100 000 inimest saanud vähemalt ühe COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi

Tänahommikuse seisuga on Eestis saanud vähemalt ühe COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi 104 684 inimest, seejuures on 64% kõigist tõhustusdoosidest saanud üle 60-aastased. Tõhustusdoose tehakse Eestis kõigile alates 18. eluaastast. Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutele tehakse tõhustusdoose kuue kuu möödumisel, Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutele viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.