Sa oled siin

Tubakaseaduse muutused vähendavad suitsetamise atraktiivsust

Tänasel riigikogu täiskogu istungil on esimesel lugemisel tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega karmistuvad tubakatoodete märgistamise nõuded ning pakendil hakatakse esitama pilthoiatusi.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on tubakaseaduse muutmise eesmärgiks kaitsta inimeste tervist, teavitada tarbijaid suitsetamisega kaasnevatest ohtudest ning vähendada tubakatoodete atraktiivsust.

„Eelnõuga astume järgmise sammu Eesti tubakapoliitikas, suurendades tervisehoiatuste osakaalu ning nähtavust tubakatoodete pakenditel. Samuti keelatakse kõiksugu lisandid, mis teevad suitsetamise meeldivamaks,“ kommenteeris Ossinovski. „2014. aasta andmetel on igapäevasuitsetajate osakaal Eesti elanikkonnast 22,1%, oleme eesmärgiks seadnud suitsetajate osakaalu vähendamise 18 protsendini aastaks 2020,“ lisas minister.

Eelnõuga kavandatud muudatused aitavad seda eesmärki täita, vähendades tubakatoodete tarbimisest tingitud tervisekahjusid.

Eelnõu keelab tubakatoodetes lisandina ka vitamiinide, kofeiini või tauriini ning muude stimulaatorite kasutamise. Samuti ei tohi tulevikus kasutada aineid, mis annavad tubakasuitsule meeldiva värvuse, ning ained, mis hõlbustavad nikotiini omastamist. Tubakatoodete filtrid, paberid, pakendid või kapslid ei tohi edaspidi sisaldada maitse- ja lõhnaaineid, tubakat ega nikotiini.

Uute pilthoiatuste kasutamine on kohustuslik sigarettide ja suitsetamistubaka, sealhulgas vesipiibu tubaka pakenditel.

Nõuded tubakatoodete pakenditele hakkavad kehtima 20. maist 2016.

Veel uudiseid samal teemal

koroonavaktsiin
17.09.2020|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas 1,5 miljoni euro eraldamist COVID-19 vaktsiinide ettemaksuks

Vabariigi Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel 1,5 miljoni euro eraldamist Eesti sissemakseks Euroopa erakorralise toetuse instrumenti, et finantseerida COVID-19 vaktsiinide eelostulepinguid, mis aitavad tagada vaktsiini jõudmise Euroopa Liidu riikidesse. Euroopa Komisjonil on esialgu kavas sõlmida eelostulepingud seitsme vaktsiinitootjaga.

apteeker
09.09.2020

Sotsiaalministeerium soovib apteekri lähtetoetuse tingimusi paindlikumaks muuta

Sotsiaalministeerium esitas Riigikogus menetluses oleva ravimiseaduse muutmise eelnõule 205 SE muudatusettepanekud, millega muuhulgas soovitakse apteekri lähtetoetuse taotlemise tingimusi paindlikumaks muuta. Muudatuse eesmärk on motiveerida proviisoreid või farmatseute asuma tööle Eesti piirkondades, kuhu proviisorite ja farmatseutide leidmine on praktikas osutunud keeruliseks.