Sa oled siin

Tubakaseaduse muutused vähendavad suitsetamise atraktiivsust

Tänasel riigikogu täiskogu istungil on esimesel lugemisel tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega karmistuvad tubakatoodete märgistamise nõuded ning pakendil hakatakse esitama pilthoiatusi.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on tubakaseaduse muutmise eesmärgiks kaitsta inimeste tervist, teavitada tarbijaid suitsetamisega kaasnevatest ohtudest ning vähendada tubakatoodete atraktiivsust.

„Eelnõuga astume järgmise sammu Eesti tubakapoliitikas, suurendades tervisehoiatuste osakaalu ning nähtavust tubakatoodete pakenditel. Samuti keelatakse kõiksugu lisandid, mis teevad suitsetamise meeldivamaks,“ kommenteeris Ossinovski. „2014. aasta andmetel on igapäevasuitsetajate osakaal Eesti elanikkonnast 22,1%, oleme eesmärgiks seadnud suitsetajate osakaalu vähendamise 18 protsendini aastaks 2020,“ lisas minister.

Eelnõuga kavandatud muudatused aitavad seda eesmärki täita, vähendades tubakatoodete tarbimisest tingitud tervisekahjusid.

Eelnõu keelab tubakatoodetes lisandina ka vitamiinide, kofeiini või tauriini ning muude stimulaatorite kasutamise. Samuti ei tohi tulevikus kasutada aineid, mis annavad tubakasuitsule meeldiva värvuse, ning ained, mis hõlbustavad nikotiini omastamist. Tubakatoodete filtrid, paberid, pakendid või kapslid ei tohi edaspidi sisaldada maitse- ja lõhnaaineid, tubakat ega nikotiini.

Uute pilthoiatuste kasutamine on kohustuslik sigarettide ja suitsetamistubaka, sealhulgas vesipiibu tubaka pakenditel.

Nõuded tubakatoodete pakenditele hakkavad kehtima 20. maist 2016.

Veel uudiseid samal teemal

Vaktsineerimise infotund
07.05.2021

Esmaspäeval ja kolmapäeval toimuvad vaktsineerimise avalikud infotunnid

Esmaspäeval 10. mail algusega kell 14.00 toimub vaktsineerimise infotund, kus antakse ülevaade COVID-19 vaktsineerimise hetkeseisust Eestis ning tervisevaldkonna eksperdid vastavad COVID-19 vaktsiine ja vaktsineerimise korraldust puudutavatele küsimustele. Infotundi on võimalik vaadata ka eesti viipekeeles, kirjutustõlkega ning sünkroontõlkega vene ja inglise keelde. Vene keeles toimub avalik infotund 12. mail, algusega kell 14.20 ning see on varustatud sünkroontõlkega eesti keelde.

COVID-19 vaktsineerimine
07.05.2021|Sotsiaalministeerium

Eestis on praeguseks tehtud üle poole miljoni COVID-19 vastase kaitsesüsti

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 362 866 inimest. Kokku on tehtud 510 126 COVID-19 vastast kaitsesüsti, sh eilse päeva jooksul 17 619 kaitsesüsti, mis on seni suurim ühes päevas tehtud vaktsineerimiste arv. Juba üheteistkümnes maakonnas on üle 70-aastaste hõlmatus vaktsineerimisega ületanud 70 protsenti.