Sa oled siin

Urmas Kruuse: toetan tervishoiutöötajate palgatõusu eelkokkulepet

Täna sõlmisid riikliku lepitaja ettepanekul Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, Eesti Õdede Liit, Eesti Kiirabi Liit ning Eesti Haiglate Liit eelkokkuleppe, mis arvestab lepitaja poolt 16. oktoobril tehtud ettepaneku tingimusi.

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse toetab tervishoiutöötajate rahumeelselt sõlmitud eelkokkulepet palgatõusuks. „Kahe nädala pärast toimuval haigekassa nõukogu koosolekul arutame võimalikke variante tervishoiutöötajate palgatõusuks. Oluline on siiski, et meedikute palgatõus ei tuleks patsientide, ravikvaliteedi ja järjekordade arvelt,“ ütles minister Kruuse.

Kehtiva kollektiivlepingu järgi on arsti miinimum tunnitasu 8 eurot, õel 4,5 ja hooldustöötajal 2,6 eurot tunnis. Partnerite vahel sõlmitud eelkokkuleppe järgi soovitakse alates jaanuarist 2015 arsti miinimum tunnitasuks 9 eurot, õe puhul 5 ning hooldajale 3 eurot tunnis. Lisaks soovitakse, et alates 2016. aasta algusest oleksid tunnitasud vähemalt 10 eurot arstidel, 5,50 õdedel ning 3,30 hooldajatel.

Eesti Haigekassa nõukogu koosolek toimub 25. novembril.