Sa oled siin

Uue varjupaigataotlejate majutuskeskuse asukoht selgub oktoobris

Sotsiaalministeerium ja AS Hoolekandeteenused tegutsevad, et selgitada välja uue majutuskeskuse asukoht. Uus keskus ei ole mõeldud Euroopa Liidu ümberasustamise ja –paigutamise kava järgi Eestisse saabuvate inimeste majutamiseks, vaid on eelkõige vajalik võimekuse kasvatamiseks seoses suurenenud igapäevarändega. Praeguste võimalike asukohtade sekka kuulub Vägeva erihooldekodu. Lisaks on kaalumisel veel mõned asukohad.
 
Ettevalmistused on pooleli ja hetkel midagi lõplikult otsustatud ei ole, kuid kõige ratsionaalsem lahendus on hetkel Vägeva erihooldekodu. Käimasoleva erihoolekandesüsteemi ümberkorralduste käigus jääks see hoone tõenäoliselt kasutuseta.

Uue majutuskeskuse asukoha selgitamisel lähtutakse mitmetest kriteeriumitest nagu näiteks hoone kohandamis- ja ülalpidamiskulu, ligipääs teenustele jms. Sotsiaalministeeriumi koostööpartner AS Hoolekandeteenused on oluliste punktidena rõhutanud asukoha rahulikku keskkonda ja infrastruktuuri. 
 
Loodav keskus on mõeldud rahvusvahelise kaitse taotlejatele. See tähendab, et seal elavad inimesed ootavad varjupaigataotluste menetlemist ja aeg, mil nad majutuskeskuses viibivad, võib kõikuda paarist nädalast kuudeni. „Igapäevase varjupaigataotluste arvu kasvust tulenevalt on vajalik uue majutuskeskuse avamine,“ selgitas sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse. „Me oleme kaalunud väga erinevaid alternatiive, vahetanud infot partneritega, kuid selle keskuse avamist ei saa edasi lükata ja lõplikud otsused tuleb langetada lähiajal,“ selgitas Kuuse.