Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Vaktsineerimise kiirkoolitusele oodatakse kõiki meditsiinivaldkonna töötajaid

COVID-19 vastu vaktsineerimise läbiviijate kiirkoolitusele on registreerunud üle 700 meditsiinitöötaja, ent 5. ja 9. augustil toimuvale ühepäevasele online-kursusele on veel sadu vabu kohti.

Koolitusele oodatakse kõiki inimesi, kes on meditsiinitöötajate registris, aga kellel ei ole luba viia läbi immuniseerimisi. Oodatud on õed, arstid, hambaarstid, ämmaemandad jne.

„Üle 600 000 inimese on Eestis juba vaktsineerinud, aga sajad tuhanded peavad alles kaitse COVID-19 vastu saama ja seda kiiresti. Vajame selleks iga inimest, kes saab aidata vaktsiine õlavarde süstida,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer. „Tule koolitusele ka siis, kui oled praegu töölt eemal – näiteks lapsega kodus või hiljuti pensionile jäänud – kindlasti leiavad rakendust ka need meditsiinitöötajad, kes tahaksid vaktsineerimisi teha ka vaid mõnel päeval kuus või nädalas.“

Koolitus kestab 8 akadeemilist tundi ja viiakse läbi online-keskkonnas, sünkroontõlkega vene keelde. Tunnistuse saamiseks tuleb teha valikvastustega e-test. Koolituse viib läbi Lääne-Tallinna Keskhaigla ja kulud katab Terviseamet.

Koolituse läbinud inimesed võivad koroona vastu vaktsineerima hakata kasvõi järgmisel päeval.

Koolitusel saadud tunnistus võimaldab arstidel, õdedel ja ämmaemandatel teostada kuni 2021. aasta lõpuni COVID-19 vastast vaktsineerimist ilma immuniseerija baaskoolituse eelneva läbimiseta ja vastava tunnistuseta. Ülejäänud koolitusel osavõtjatel (nt proviisorid, farmatseudid, tehnikud jm tervishoiusektoris töötavad isikud) võimaldab koolitus omandada lisateadmisi COVID-19 haiguse ja selle vastase vaktsineerimise kohta ning viia läbi nõustamisi.

Koolitus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine veebilehel https://www.keskhaigla.ee/covid-19-vastane-vaktsineerija-kiirkursus/

Lisainfo:

Oksana Boiko, Lääne-Tallinna Keskhaigla turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel 5270514, e-mail oksana.boiko@keskhaigla.ee

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 vaktsineerimine
15.09.2021|Sotsiaalministeerium

Eesti saab Hispaanialt laenuks 10 000 doosi Jansseni vaktsiini

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning Hispaania terviseminister Carolina Darias San Sebastián allkirjastasid lepingu, millega Hispaania kuningriik laenab Eestile 10 000 doosi ühedoosilist Jansseni COVID-19 vaktsiini. Vaktsiinid jõuavad Eestisse eeldatavasti uue nädala algul.

COVID-19 vaktsineerimine
13.09.2021|Sotsiaalministeerium

Sel nädalal toimub suur COVID-19 vaktsineerimine enne sügist

13.-19. septembrini on võimalik kõikides Eesti maakondades ka õhtusel ajal ning nädalavahetusel COVID-19 vaktsineerimise teemal küsida ja ette registreerimata vaktsineerida, kaasa on vaja võtta vaid isikut tõendav dokument.