Sa oled siin

Valga asenduskodus elavad lapsed kolisid uude peremajja

Valga Lastekodu Kurepesa uus peremaja
Valga Lastekodu Kurepesa uus peremaja

2. oktoobril avati Valgas aadressil Jaama puiestee 7 Valga Lastekodu „Kurepesa“ kuueteistkümne lapse jaoks ehitatud paarisperemaja. Peremaja valmis Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel Eesti-Šveitsi koostööprogrammi vahendite toel.

Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul vajab iga laps kodutunnet ja tema arengut toetavaid tingimusi. „Uus peremaja loob oluliselt paremad võimalused asenduskoduteenuse sisu uuele tasemele viimiseks, et pakkuda asenduskodus elavatele lastele perelähedast ning nende heaolust ja vajadustest lähtuvat kasvukeskkonda,“ ütles minister Ossinovski.

Ühekorruseline paarisperemaja on hubane puitfassaadiga ehitis, mis sobitub hästi ümbritsevasse keskkonda. Projekti maksumus oli ligikaudu 680 tuhat eurot, hoone projekteeris Projekt O2 OÜ.

Sotsiaalministeerium alustas lapsesõbralike peremajade ehitamisega 2008. aastal. Tänaseks on valminud peremajad Elvas, Haapsalus, Juurus, Kuressaares, Narva-Jõesuus, Narvas, Pärnus, Tartus, Viljandi linnas ja vallas ning Vinnis. Lisaks Valga asenduskodule valmivad käesoleva aasta lõpus veel ka peremajad Laheda vallas Põlvamaal ning järgmise aasta alguses Paides.

Peremajade ehitamiseks kulub kokku ligikaudu 17,1 miljonit eurot, peamisteks rahastajateks on Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti-Šveitsi koostööprogramm, riigi omaosalus moodustab kogu asenduskodude kaasajastamise projektist 15%. Projekti käigus on toetatud nii riiklikult hallatavate kui ka kohalike omavalitsuste asenduskodude kaasajastamist.