Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Valimispäeval saab vaktsineerida enam kui 30 vaktsineerimispunktis üle Eesti

COVID-19 vaktsineerimine
Vaktsineerimispunktide asukohad ja lahtiolekuajad leiab veebilehel vaktsineeri.ee.

Tänasel valimispäeval, 17. oktoobril on võimalik COVID-19 vastu vaktsineerida enam kui kolmekümnes vaktsineerimispunktis üle Eesti. Kohapeal pakutakse ka vaktsineerimisalast nõu. Vaktsineerimine on tasuta ja etteregistreerimiseta. Vaktsineerimispunktide asukohad ja lahtiolekuajad leiab veebilehel vaktsineeri.ee.

Täiendavad vaktsineerimispunktid on valimispäeval avatud Ida-Virumaal Jõhvis Jewe Keskuses ja Pargi Keskuses, Sillamäel XX Maximas, Narvas kultuurimaja Rugodiv lähedal, Paemurru Spordikooli lauatennisehalli parklas, Astri Keskuses ja Narva-Jõesuu Noortekeskuses. Samuti on vaktsineerimispunktid avatud Jõgeva vallavalitsuse juures, Järvamaa haigla vastuvõtus, Lääne-Virumaal Vinni Perearstikeskuses ja Rakvere haiglas, Haapsalu Kesklinna apteegis, Pärnus Martensi väljakul, Sindi tervisekeskuses, Märjamaa valla noortekeskuses ning Saaremaal Hanvari kliinikus ja Auriga keskuse Apothekas.

Tallinnas on vaktsineerimispunktid avatud Lindakivi Kultuurikeskuse ees, Ümera keskuse parklas, Smuuli tee Coopi juures, Linnamäe tee XXX Maxima parklas, Confido Veerenni tervisekeskuse vaktsineerimiskeskuses, Harjumaal Maardu Rahvamajas ja Paldiskis Lääne-Harju vallavalitsuse hoones.

Lõuna-Eestis saab valimispäeval vaktsineerida Tartus Kaubamaja juures ja Tartu Kvartali Keskuses, Viljandis kaubamaja hoovis, Valga haiglas, Võrus kultuurimaja Kannel parklas, Antsla Kultuuri- ja Spordikeskuse ees ning Põlva Benu apteegis.

Vaktsineerimise kohta saab nõu ka perearsti nõuandeliinilt telefonil 1220, lisainfot saab veebilehel www.vaktsineeri.ee ja telefonil 1247.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud.

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 ravimid
18.11.2021|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas COVID-19 ravimite soetamist

Valitsuse liikmed said tänasel kabinetinõupidamisel tervise- ja tööminister Tanel Kiigelt ülevaate sel aastal soetatavatest COVID-19 ravimitest ning võimalikest vajadustest 2022. aastal. Riik ostab nii haiglates kasutatavaid kui ka riskirühma inimeste koduseks raviks mõeldud COVID-19 ravimeid sel aastal 4,25 miljoni euro eest.

COVID-19 vaktsineerimine
12.11.2021|Sotsiaalministeerium

Eestis on enam kui 100 000 inimest saanud vähemalt ühe COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi

Tänahommikuse seisuga on Eestis saanud vähemalt ühe COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi 104 684 inimest, seejuures on 64% kõigist tõhustusdoosidest saanud üle 60-aastased. Tõhustusdoose tehakse Eestis kõigile alates 18. eluaastast. Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutele tehakse tõhustusdoose kuue kuu möödumisel, Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutele viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.