Sa oled siin

Valitsus otsustas maksta toetust piirangutest enim mõjutatud Harjumaa ja Ida-Virumaa ettevõtjatele ja FIE-dele

„Pean oluliseks maksta toetust neile tööandjatele, kes on valitsuse kehtestatud piirangute tõttu pidanud oma tavapärast majandustegevust oluliselt kokku tõmbama või üldse ajutiselt tegevuse peatama. Loodan, et töötukassa toetus aitab ettevõtjatel ja töötajatel selles kriisis toime tulla ning saame peagi ühiselt pingutades jätkata oma tavapärast elu,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik
„Pean oluliseks maksta toetust neile tööandjatele, kes on valitsuse kehtestatud piirangute tõttu pidanud oma tavapärast majandustegevust oluliselt kokku tõmbama või üldse ajutiselt tegevuse peatama. Loodan, et töötukassa toetus aitab ettevõtjatel ja töötajatel selles kriisis toime tulla ning saame peagi ühiselt pingutades jätkata oma tavapärast elu,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik

Sotsiaalministri ettepanekul otsustas valitsus toetada töötukassa nõukogu ettepanekut maksta töötasu toetust neile ettevõtjatele, kelle töötajate töökoht asub Harjumaal või Ida-Virumaal ning kelle töö tegemine on häiritud valitsuse kehtestatud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangutest. Lisaks otsustas valitsus toetada valitsuse reservist samas olukorras olevaid FIE-sid.

„Pean oluliseks maksta toetust neile tööandjatele, kes on valitsuse kehtestatud piirangute tõttu pidanud oma tavapärast majandustegevust oluliselt kokku tõmbama või üldse ajutiselt tegevuse peatama. Loodan, et töötukassa toetus aitab ettevõtjatel ja töötajatel selles kriisis toime tulla ning saame peagi ühiselt pingutades jätkata oma tavapärast elu,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Töötajate toetuse suuruse arvutamise aluseks on novembri eest deklareeritud palgakulu, toetuse suuruse arvutab maksuameti andmete põhjal töötukassa. See võimaldab tööandjal maksta sellest töötajatele palga ja kaasnevad kulud. FIE-de puhul makstakse ühekordset toetust summas 584 eurot.

Toetuse maksimaalne suurus tööandja kohta on 180 000 eurot ning toetuse maksmiseks kulub üle 16 miljoni euro. Toetuse saamiseks peab tööandja esitama taotluse, kus ta märgib töötajad, kelle kohta ta toetust küsib. Toetuse suurus on töötaja kohta ühekordne novembri kuu palgakulu ning toetust makstakse ühekordselt. Tööandjale kaasneb toetuse saamisega ka lisatingimus – ta ei tohi töötajat koondada 30 päeva jooksul pärast piirangute lõppemist. FIE ei tohi olla peatanud oma tegevust 22. detsembri 2020 seisuga.

Harjumaal ja Ida-Virumaal tegutsevatele FIE-dele makstakse ühekordselt toetust suuruses 584 eurot. Toetuse saajaid on kokku 1393 ning toetuse summa kokku on 813 000 eurot. Toetust makstakse neile FIE-dele, kelle majandustegevus on Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangute tõttu oluliselt häiritud.

Lisaks on plaanis kehtestada  piirang mitme toetuse korraga saamise vältimiseks, mis tähendab, et kui ettevõtja otsustab sama perioodi eest taotleda toetust haridus- ja teadusministeeriumi või kultuuriministeeriumi meetmest, siis ta töötukassa kaudu töötasu toetust enam ei saa.

Toetatakse ettevõtteid ja FIE-sid, kes tegutsevad näiteks majutuse, toidu ja joogi serveerimise, sanatooriumite ja ravitegevuse, hasartmängude ja kihlvedude korraldamise, kultuuri ja sporditegevuse, koolituse ning lõbustuse ja vabaajategevuste valdkondades. Toetuse saajad peavad olema registreeritud majandustegevuse registris kindlate põhitegevusala (EMTAK) koodidega.

Toetuse väljamaksmine toimub töötukassa kaudu, kes hakkab kava kohaselt ettevõtjate taotlusi vastu võtma hiljemalt 1. veebruarist.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

 „Vaktsineerimine pakub vajalikku kaitset ja võimalust naasta kiiremini tavapärase töökorralduse juurde ja kutsun üles tegema ettevalmistusi vaktsineerimiseks, juhindudes selleks antavatest suunistest ning panustades, et kõik hoolekandeasutuste töötajad ning elanikud kasutavad võimalust vaktsineerimiseks," ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse.
13.01.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium arutas omavalitsustega COVID-19 olukorda ja vaktsineerimise plaani

Tänasel sotsiaalministeeriumi ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu kohtumisel KOV juhtide ja sotsiaalosakondade juhatajatega arutati COVID-19 olukorda hoolekandeasutustes ning sotsiaalkindlustusamet ja terviseamet andsid ülevaate toest COVID-19 ennetamisel hoolekandeasutustes. Sotsiaalministeerium selgitas omavalitsustele lähinädalate vaktsineerimise plaane. Samuti anti ülevaade toiduabi uuest korraldusest.

Kaanefoto
31.12.2020

2021. aasta muudatused sotsiaalministeeriumi haldusalas

Jaanuarist aprillini makstakse haigushüvitist alates teisest päevast. 1. oktoobrist saavad kõik 65-aastased ja vanemad tasuta vaktsineerida gripi vastu. 1.aprillist tõuseb vanaduspension enam kui 20 euro võrra, selleks tõstetakse pensioni baasosas 16 euro võrra ning lapse kasvatamise eest suureneb pensionilisa. Rahvapension tõuseb 30 euro võrra.