Sa oled siin

Valitsus piiras uute narkootiliste ainete käitlemist eesmärgiga vähendada nende levikut

Valitsus kiitis täna heaks seadusemuudatuse, mille tulemusel saab kiiremini ja paindlikumalt piirata uute narkootiliste ainete levikut ja käitlemist ning ennetada nende tarvitamisest tekkivaid probleeme. 

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on uue regulatsiooni eesmärk vähendada uute narkootiliste ainete tellimist ja tarvitamist, kuna seni on ainete populaarsuse aluseks olnud muuhulgas nende kasutamise seaduslikkus. 
                                    
Nii Euroopa Liidus kui ka Eestis on uute ainete turule ilmumine ja levik tõusuteel. Seadusemuudatus aitab tõhusamalt piirata uute narkootiliste ainete levikut, sest luuakse võimalus panna uued ained käitlemispiirangute all rühmadena, kuhu kuuluvad sarnase struktuurivalemiga ained. See tähendab, et edaspidi ei ole vaja ükshaaval piirata samasse ainerühma kuuluvaid aineid. 

„Näiteks kui varem tuli turule uus sünteetiline kanep, pidi selle müüki ja levitamist eraldi piirama. Uue seadusemuudatusega on aga kõikide sünteetiliste kanepite müük ja levitamine automaatselt piiratud,“ ütles Ossinovski.

Eelnevalt toimus uute psühhoaktiivsete ainete lisamine narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja Ravimiameti ettepanekul üksikult. See oli aeganõudev protsess, mis kestis vähemalt kaks kuud ja tekitas olukorra, kus reageerimine toimus tagantjärele.

2013. aastal teatati Euroopa Liidus 81 uuest psühhoaktiivsest ainest ning 2014. aastal juba 101-st. Tegelik uute psühhoaktiivsete ainete hulk võib olla isegi suurem. Eelnõuga kehtestatakse 14 rühma.

Veel uudiseid samal teemal

koroonavaktsiin
17.09.2020|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas 1,5 miljoni euro eraldamist COVID-19 vaktsiinide ettemaksuks

Vabariigi Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel 1,5 miljoni euro eraldamist Eesti sissemakseks Euroopa erakorralise toetuse instrumenti, et finantseerida COVID-19 vaktsiinide eelostulepinguid, mis aitavad tagada vaktsiini jõudmise Euroopa Liidu riikidesse. Euroopa Komisjonil on esialgu kavas sõlmida eelostulepingud seitsme vaktsiinitootjaga.

apteeker
09.09.2020

Sotsiaalministeerium soovib apteekri lähtetoetuse tingimusi paindlikumaks muuta

Sotsiaalministeerium esitas Riigikogus menetluses oleva ravimiseaduse muutmise eelnõule 205 SE muudatusettepanekud, millega muuhulgas soovitakse apteekri lähtetoetuse taotlemise tingimusi paindlikumaks muuta. Muudatuse eesmärk on motiveerida proviisoreid või farmatseute asuma tööle Eesti piirkondades, kuhu proviisorite ja farmatseutide leidmine on praktikas osutunud keeruliseks.