Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Valitsus pikendas Harjumaa ja Ida-Virumaa ettevõtete töötasu toetust kahe nädala võrra

„Töötasu toetusega väldime laiaulatuslikke koondamisi, säilitame inimestele sotsiaalsed garantiid ning leibkondade majandusliku toimetuleku olukorras, kus piirangute tõttu ei ole võimalik töötajatele osaliselt või täielikult tööd pakkuda. Seetõttu oleme otsustanud pikendada töötasu toetuse maksmist veel kahe nädala võrra,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.
„Töötasu toetusega väldime laiaulatuslikke koondamisi, säilitame inimestele sotsiaalsed garantiid ning leibkondade majandusliku toimetuleku olukorras, kus piirangute tõttu ei ole võimalik töötajatele osaliselt või täielikult tööd pakkuda. Seetõttu oleme otsustanud pikendada töötasu toetuse maksmist veel kahe nädala võrra,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik

Tänasel istungil otsustas Vabariigi Valitsus Töötukassa nõukogu ettepanekul maksta töötasu toetust Harjumaa ja Ida-Virumaa ettevõtetele ka 17.01-31.01 kehtivate piirangute eest ning toetuse summat vastavalt suurendada. Töötasu toetust makstakse ettevõtetele, kelle tegevus on seoses COVID-19 tõrjeks kehtestatud piirangutega märkimisväärselt häiritud. Toetust makstakse perioodil 28.12.2020 – 31.01.2021 kehtinud piirangute eest, selle suuruseks on ettevõtte pooleteise kuu palgakulu ning FIEde puhul 1,5 kordne alampalk.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on piirangutega koos kehtestatud töötasu toetuse maksmine vajalik, kuna piirangud mõjutavad otseselt ettevõtjate tegutsemisvõimalusi. „Töötasu toetusega väldime laiaulatuslikke koondamisi, säilitame inimestele sotsiaalsed garantiid ning leibkondade majandusliku toimetuleku olukorras, kus piirangute tõttu ei ole võimalik töötajatele osaliselt või täielikult tööd pakkuda. Seetõttu oleme otsustanud pikendada töötasu toetuse maksmist veel kahe nädala võrra.“

Jätkuvalt saavad toetust taotleda ettevõtted ja FIE-d, kes tegutsevad näiteks majutuse, toidu ja joogi serveerimise, sanatooriumite ja ravitegevuse, hasartmängude ja kihlvedude korraldamise, kultuuri ja sporditegevuse, koolituse ning lõbustuse ja vabaajategevuste valdkondades. Toetuse saajad peavad olema registreeritud majandustegevuse registris kindlate põhitegevusala (EMTAK) koodidega. Toetust makstakse ettevõtjatele vähese tähtsusega abina.

Muudatused puudutavad Harju maakonnas hinnanguliselt 1100 ettevõtet, kus on vähemalt üks töötaja, Ida-Viru maakonnas aga ligikaudu 400 ettevõtet. Samuti kuulub muudatuste sihtrühma 1393 FIE-t, neist Harju maakonnas 1271 ja Ida-Viru maakonnas 122. Maksu- ja Tolliameti andmetel mõjutab muudatus ligikaudu 12 800 töötajat Harjumaal ning 1700 töötajat Ida-Virumaal.

Muudatuse kulu on 8 miljonit eurot, sellest 7,6 kaetakse töötuskindlustuse vahenditest ning FIE-de toetusmeetme kulu 0,4 miljonit eraldatakse Vabariigi Valitsuse reservist. Koos 2020. aasta detsembris kehtestatud töötasu toetusega on toetuse kogusumma 24 miljonit eurot.

Toetust saab taotleda 01.02-28.02 Eesti Töötukassa iseteeninduses.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

„Kuigi tegemist on olnud siiski sõjategevusest tingitud lisaeelarvega, on mul hea meel, et ka Riigikogu kinnitas täna tunduvalt pikema perspektiiviga otsuse, nagu selleks on toimetulekupiiri tõstmise,“ sõnas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
19.05.2022|Sotsiaalministeerium

Lisaeelarvega toetatakse Eesti inimeste toimetulekut ja sõjapõgenike abistamist

Riigikogu kiitis täna heaks lisaeelarve, millega eraldatakse sotsiaalministeeriumi haldusalale kokku 192,8 miljonit eurot.

"Järjest olulisemaks on muutumas psühholoogilise esmaabi andmise oskused kriisiolukordades, mistõttu loodame vahetada kogemusi ka Ukraina sõjapõgenikele psühholoogise toe korraldamise osas,“ sõnas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
13.05.2022

Balti riikide vaimse tervise koostöökohtumisel vahetatakse kogemusi abi kättesaadavuse parandamiseks

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kohtub täna Riias Läti tervishoiuministri Daniels Pavlutsiga, ning osaleb vaimse tervise sümpoosionil, et vahetada kogemusi vaimse tervise abi pakkumisega seotud küsimustes. Olulisemate teemadena on arutlusel vaimse tervise teenuste osutamine kogukonna tasandil ja tervisekeskustes.