Sa oled siin

Valmiv Maarjamõisa meditsiinilinnak toetab vähihaigete ravi

Täna avati SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juurdeehituse II ehitusjärk. Selles ehitusjärgus toimunud hoonete rekonstrueerimine ja juurdeehitus aitab eelkõige kaasa vähihaigete patsientide ravile. 
 
Kõige õnnelikumad on II ehitusetapi valmimise üle kindlasti onkoloogilised patsiendid. Aastaid valitses olukord, kus Kliinikumi puudulikud võimalused sundisid Tartu ja Lõuna-Eesti patsiente kasvõi Tallinnas kiiritusravil käima. Kaasaegsed seadmed, mis Kiinikumis nüüdseks umbes 5 aastat töös on, ei tahtnud Vallikraavi kaunisse ajaloolisse, kuid vähefunktsionaalsesse hoonesse kuidagi ära mahtuda ja kitsastes tingimustes tehti tublide tohtrite ja radioloogia füüsikute poolt imetlusväärset tööd. Kaasaegsed kiiritusravi ruumid koos optimaalse seadmepargiga innustavad kõiki seda ülikeerulist täppistööd tegevaid spetsialiste saavutama veelgi paremaid ravitulemusi võitluses pahaloomuliste kasvajatega.

Ehitusjärgu avamisest osa võtnud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna hindab Kliinikumi rolli: „Kliinikum on ja jääb meie tervishoiuarengu lipulaevaks kuna ta on koostöös Tartu Ülikooliga Eesti peamine meditsiinilist ülikooliharidust andev ja toetav haigla,“ ütles minister. „Valmiva korpusega astume veel ühe sammu selle poole, et meditsiinitöötajatel oleks Eestis hea õppida ja töötada ning et kaasaegne meditsiin oleks Eestis kõigile kättesaadav,“ lisas Tsahkna. Tsahkna lisas et käesolev ehitusjärk ei jää kindlasti viimaseks Maarjamõisa meditsiinilinnaku rajamisel. „Euroopa Liidu toetusperioodi toel on eesmärk rajada kaasaegne ülikooli haigla, mis tagab kvaliteetse raviteenuse suurele piirkonnale,“ ütles Margus Tsahkna.