Sa oled siin

Viipekeelne videoportaal teeb Eesti kurtidele info kättesaadavamaks

Täna tutvustatakse portaali Viipekeelne TV, mis on loodud kurtide kogukonna paremaks kaasamiseks ühiskonda. Portaal on mõeldud kõigile, kes on huvitatud Eesti viipekeelest ja –kultuurist.  

Viipekeelne videoportaal on loodud Eesti Kurtide Liidu, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse ja BitWeb OÜ koostöös. Viipekeelsed videod on siiani olnud erinevatele veebikülgedele laiali hajutatud ja nende leidmine seetõttu tihtipeale väga keeruline. Lisaks viipekeelsetele videotele on uues portaalis plaanis kajastada ka viipekeelseid uudiseid. Portaalis olevaid videoid saab tasuta vaadata (tahvel)arvuti või nutiseadmega. Registreeritud kasutajad saavad tellida teavitusi ja lemmikkanaleid oma postkasti, saata teistele kasutajatele kirju ja soovitada videosid.    

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna peab oluliseks avardada erivajadustega inimeste ligipääsu informatsioonile: „Ka erivajadustega inimesed peavad saama võimaluse aktiivselt ühiskonnaelus osaleda ja olulistes aruteludes kaasa rääkida. Kurdid pääsevad videoportaali abil senisest paremini infole ligi.“ 

Täna Rehabilitatsioonikeskuses toimuval tutvustusüritusel räägitakse lisaks videoportaalile ka viipekeeletõlke teenuse kättesaadavuse parandamisest.