Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

33. nädala kokkuvõte eesti viipekeeles

18.08.2023 | 13:39

Sotsiaalministeeriumi ja haldusala asutuste iganädalane eesti viipekeelne kokkuvõte
    • Jaga

1. septembrist asub sotsiaalkindlustusameti Tallinna klienditeenindus aadressil Paldiski mnt 80. Klienditeenindus kolib, kuna senises asukohas Endla 8 lõppeb rendileping. Sotsiaalkindlustusameti kliendisuhete juhi Liis Mesi sõnul kolib pealinna klienditeenindus aadressile Paldiski mnt 80 eelkõige seetõttu, et samas majas asub ka SKA põhikontor. Ühes hoones asumine muudab info liikumise sujuvamaks. „Uus klienditeenindussaal on esimesel korrusel ja ühel tasapinnal, mis tagab ligipääsu nii lapsevankri kui ratastooliga. Märgatavalt suurem on ootesaali ala. Asukohamuudatus võib mõistetavalt kaasa tuua teatava ebamugavuse ja vajab harjumist.
Loe lähemalt…

​​​​​Tervisemurega arsti või nõustaja poole pöördumist takistavad meeste puhul nii korralduslikud kui ka emotsionaalsed barjäärid, muuhulgas püüd ise hakkama saada. Teenused, sealhulgas eneseabi võimalused peavad olema meestele lihtsamini kättesaadavad ning senisest rohkem meeste eripärast lähtuma. Meestel oleks oma tervise eest lihtsam hoolitseda, kui ka ümbritsev keskkond, hoiakud ja normid seda soodustaksid, selgub sotsiaalministeeriumi tellitud Kantar Emori meeste tervisekäitumise uuringust. Kantar Emori juhteksperdi Jaanika Hämmali sõnul on meestel sageli raskusi enda terviseprobleemide märkamise ja kirjeldamisega. Ennekõike on aga oluline, et mehed mõistaksid, et iseenda tervise eest hoolitsemine on mehelik ja võimaldab neil paremini täita neile elus olulisi rolle. Enamasti usutakse, et sellega peab mees ise hakkama saama, kui tal see soov on tekkinud.
Loe lähemalt…

Arvamusfestivali arutelu „Turvaline ööelu: kes võidavad, kes kaotavad?“ korraldasid Sotsiaalministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet ning Tervise Arengu Instituut. Kuidas suunata inimesi käituma turvalisemalt? Kas purjus inimest on võimalik suunata vett jooma või järgneb õllele viin? Mis juhtub, kui inimene otsustab alkoholist loobuda, läheb peole ja joob vett? Kas alkoholivaba pidu on üldse võimalik? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsisid Arvamusfestivalil vastuseid. Ööelu kultuuri tarbimine ei ole alati turvaline selle tarbijatele ega öises keskkonnas töötavatele inimestele. Pidulised serveeritakse sageli alkoholist üle ning selle tagajärjeks on öörahu- ja avaliku korra rikkumised, vägivallakuriteod ning surmad läbi uppumise või külmumise. Seepärast oli arutelu eesmärk seada küsimuse alla sotsiaalseid norme, suunata kuulajaid analüüsima enda käitumist ja mõtlemist ning leidma viise, kuidas aidata kaasa enda ja teiste ööelu turvalisusele.
Loe lähemalt…

Janne Oja

Kommunikatsioonispetsialist