Sotsiaalministeerium kuulutab välja projektikonkursi, et müksata töötuskindlustushüvitise saajaid asuma tööle enne hüvitise lõppemist

15.06.2021 | 10:13

​Sotsiaalministeerium kuulutab välja konkurss projektipartneri leidmiseks, kes aitaks Eesti Töötukassal töötada välja ja testida sekkumisi, mis toetaks pika töötuskindlustushüvitise saajate tööle asumist enne hüvitise perioodi lõppu.
    • Jaga

Sotsiaalministeerium kuulutab välja konkurss projektipartneri leidmiseks, kes aitaks Eesti Töötukassal töötada välja ja testida sekkumisi, mis toetaks pika töötuskindlustushüvitise saajate tööle asumist enne hüvitise perioodi lõppu.

„Müksamine (ingl. k. nudging) kogub avaliku sektori teenuste parandamisel populaarsust mitmel pool maailmas. Müksud on õrnad, mitte-karistavad ja odavad võtted, millega riik saab suunata inimesi valikute juurde, mis on kooskõlas ühiskonna konsensuslike väärtustega, nagu õnn, tervis või jõukus. Müksud ei asenda seadusi või ametlikke reegleid. Mükse kasutatakse nende täiendamiseks," ütles sotsiaalministeeriumi teadusnõunik Marion Pajumets.

„Projektikonkursi tulemusena väljatöötatud müksamise eesmärk on välja töötada 360 päevaks määratud töötuskindlustushüvitise saajate seas testitud müksud, mis toetavad sihtrühma kiiremat tööturule liikumist,“ ütles töötukassa juhatuse liige Erik Aas.

Projektikonkurss on avatud 14. juunist 16. juulini 2021. Taotlusi on võimalik esitada Eesti Teadusinfosüsteemi (ETIS) veebikeskkonnas. Projekti eeldatav algusaeg on august 2021. Konkursi eelarve on 72 600 eurot. Projektikonkursil on oodatud osalema kõik organisatsioonid, kes vastavad konkursidokumentides toodud kvalifitseerumisnõuetele.

Programmi raames on varem väljakuulutatud kolm projektikonkurssi: tööinspektsioonile isikukaitsevahendite paremaks kasutamiseks ehitussektoris ning sotsiaalkindlustusametile isapuhkuse ja -hüvitise paremaks kasutamiseks ja paindlikule vanaduspensionile mineku müksamiseks. Neist konkursitest on uuesti avatud isikukaitsevahendite müksamise konkurss, kuhu saab taotlusi esitada kuni 2. juulini.

Müksamisprogrammi rahastab sotsiaalministeerium 2021. aastaks eraldatud teadus- ja arendustegevuse lisarahastuse vahenditest.

Lisainfo: Elis Kaljuvee ([email protected], tel 626 9756) või Marion Pajumets ([email protected], tel 626 9164), sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakond. ETISega seotud tehniliste küsimuste korral palume pöörduda ETISe kasutajatoe poole ([email protected], tel 730 0373).

Pressiteade eesti viipekeeles

Riina Soobik

meediasuhete nõunik