Sa oled siin

Uudised

haiglavõrk
14.02.2020|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium asub koostöös Euroopa Komisjoniga analüüsima Eesti haiglavõrgu korraldust

Sotsiaalministeerium asub koostöös Euroopa Komisjoniga analüüsima Eesti eriarstiabi ja haiglavõrgu korraldust. Euroopa Komisjon sõlmis 2019. aasta lõpul projekti elluviimiseks lepingu Iiri konsultatsioonifirmaga AARC, lisaks moodustati sotsiaalministeeriumi juurde tervishoiu erialaorganisatsioonide esindajatest koosnev projekti juhtkomisjon.
minister
13.02.2020|Sotsiaalministeerium

Euroopa terviseministrid arutavad koroonaviiruse leviku tõkestamist

Brüsselis kogunevad täna, 13. veebruaril erakorraliselt Euroopa Liidu terviseministrid, et vahetada infot valmisoleku kohta uue koroonaviiruse Covid-19 leviku ohjamiseks. Kavas on võtta vastu nõukogu järeldused.
Algab Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liikmete valimine järgmiseks viieks aastaks
05.02.2020

Algab Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liikmete valimine järgmiseks viieks aastaks

Sotsiaalministeerium kutsub esitama kandidaate Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liikmete ja asendusliikmete valimiseks aastateks 2020-2025.  Taotluste esitamise tähtaeg on 25. veebruar 2020.
2019-nCov
01.02.2020|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik: Eesti tervishoiusüsteemil on valmisolek koroonaviiruse ohjamiseks

Sotsiaalministeerium ja terviseamet jälgivad koostöös Maailma Terviseorganisatsiooni ja Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskusega koroonaviiruse levikut maailmas, samuti on alates eilsest terviseametil võimekus iseseisvalt 2019-nCoV viirust Eestis tuvastada. Terviseamet on edastanud käitumisjuhised kõigile Eesti raviasutustele ja pädevatele riigiasutustele, juhuks kui viirus peaks Eestisse jõudma.
õdede aasta
31.01.2020|Sotsiaalministeerium

Täna lõpetab kõrgkooli 332 õde, nende hulgas esmakordselt ligi sada magistrikraadiga eriõde

Täna, 31. jaanuaril Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvatel talvistel lõpuaktustel saavad diplomi kokku 513 tervishoiuspetsialisti. Kõrgkooli lõpetab 28 ämmaemandat ja 332 õde, nende hulgas esimesed 97 terviseteaduse magistrikraadiga eriõde. Tervishoiu vajaduste täitmiseks on õdedest jätkuvalt suur puudus.
Hooldusvajadusega inimesi tuleb eeskätt toetada oma kodus
31.01.2020|Sotsiaalministeerium

Tanel Kiik: riik ja omavalitsused peavad senisest enam panustama hoolekandesse

Hoolekande valdkonnas on lähiaastatel vaja arendada neid kohaliku omavalitsuse teenuseid, mis võimaldavad inimesel elada võimalikult kaua oma kodus. Valdkonna rahapuuduse leevendamiseks ja kvaliteetsete tugiteenuste tagamiseks tutvustas sotsiaalminister Tanel Kiik eile valitsuskabinetis võimalikke lahendusi.
Sotsiaalministeerium soovib kaasajastada töötushüvitiste süsteemi
27.01.2020

Sotsiaalministeerium soovib kaasajastada töötushüvitiste süsteemi

Sotsiaalministeerium saatis partneritele arutamiseks ettepanekute paketi, millega soovitakse luua senisest paindlikum hüvitiste süsteem, mis arvestab muutustega tööturul ja suhetes ning tagab töötutele parema toimetuleku ning soosib tööturule naasmist.
Terviseolukord Euroopa Liidus
22.01.2020|Sotsiaalministeerium

Terviseülevaade: paremate tervisenäitajate saavutamist takistab ebavõrdsus

Eesti inimeste tervis sõltub väga suurel määral soost, haridusest, sissetulekust ning elukohast. Rahvastiku tervisenäitajate parandamiseks tuleb vähendada ebavõrdsust tervises, et ka majanduslikult kehvemal järjel olevad inimesed saaksid elada kauem tervena ning panustada aktiivselt ühiskonda, selgub Euroopa Komisjoni koostatud Eesti terviseprofiilist.
Täpsemat infot kodukohanduse taotlemise osas saab iga inimene uurida oma elukohajärgselt kohalikult omavalitsuselt, kes korraldab oma inimeste jaoks eraldi taotluste korje.
17.01.2020|Sotsiaalministeerium

Puudega inimestel on kodu kohandamiseks võimalus taotleda toetust

20. jaanuaril avaneb taotlusvoor, millega toetatakse kohalikke omavalitsusi puudega inimeste eluruumide kohandamisel. Kodu kohandamiseks on inimesel vaja pöörduda kohalikku omavalitsusse.
13.01.2020

Peresõbraliku tööandja märgise programm ootab uusi liitujaid

Jaanuari lõpuni on avatud peresõbraliku tööandja märgise kandideerimisvoor era-, avaliku ja kolmanda sektori tööandjatele, kes usuvad, et läbi õnnelike töötajate kasvab organisatsiooni konkurentsivõime. Kuni kolm aastat kestev põhjalik konsulteerimis- ja hindamisprogramm on konkursiga valitud organisatsioonidele tasuta.

Lehed