<div id="seckit-noscript-tag"> Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

„Arstid tagasi tervishoidu“ uus kursus alustab õpinguid aprillis ​​​​​​​

04.03.2023 | 08:54

Sotsiaalministeerium sõlmis Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnaga lepingu 18 arstile tervishoiutöötajate registrisse saamiseks vajaliku praktika ning teoreetilise koolituse korraldamiseks. Uus kursus alustab õpinguid 3. aprillil.

Koolituskursuse eesmärk on aidata tervishoiust lahkunud arstidel oma kutse taastada, et tervishoidu tööle naasta. Täpsemalt on „Arstid tagasi tervishoidu" koolituskursus suunatud Eestis arsti eriala omandanud arstidele, kes ei ole erinevatel põhjustel kantud Eesti tervishoiutöötajate registrisse, kuid sooviksid naasta praktilisse tervishoidu. Tervishoiutöötajate registrisse saamiseks on vaja sooritada üldarsti teooria- ja praktikaeksam. Koolituskursuse raames korraldab Tartu Ülikool õppuritele 3-kuulise praktika koos juhendamisega ning teoreetilise õppetöö tervishoiutöötajate üldarsti eksamiks valmistumiseks.

„On olnud väga erinevad põhjused, miks ülikoolis kunagi arstiks õppinud kolleegid ei läinud kohe edasi kas residentuuri või tööle tervishoiuasutustesse. Seda tervitatavam on, et koostöös Tartu Ülikooliga on loodud "Arstid tagasi tervishoidu" koolituskursus, mis on suurepärane võimalus kunagi arstiteaduskonna lõpetanutel tervishoidu naasta,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler dr Heidi Alasepp. „Soovin kursusele tulijatele meeldivat taasavastamise rõõmu arsti kutse taastamisel.“ 

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember avaldas head meelt uue kursuse alustamise üle. „„Arstid tagasi tervishoidu“ on oluline samm tervishoiutöötajate puuduse leevendamiseks. Kursusest võtavad osa inimesed, kes on lõpetanud arstiteaduse õpingud, kuid pole kantud arstide registrisse ja on töötanud pikalt muudel erialadel. Pärast praktikat ja koolituskursuse läbimist saavad need inimesed minna eksamile, mille edukuse korral minna edasi õppima residentuuri või tööle üldarstina,“ ütles Margus Lember.

Kolmekuulisest praktikast pool läbivad õppurid perearstipraksises ja teise poole ühes sisehaiguste osakondadest. Praktikabaasid tagavad õppuritele individuaalsed juhendajad. Tartu Ülikool maksab õppuritele praktikatasu ja juhendajatele juhendamistasu vastavalt praktikandi juhendamisele kulunud ajale. Praktikaga samaaegselt korraldab Tartu Ülikool osalejatele teoreetilise koolituse sisemeditsiini ja peremeditsiini peamistest küsimustest, mis aitavad osalejatel valmistuda üldarsti eksamiks.

Sotsiaalministeerium rahastab Tartu Ülikooli koolituskursust „Arstid tagasi tervishoidu“ Euroopa Liidu kriisirahastust REACT-EU kokku 201 157 euroga.

Eva Lehtla

Meediasuhete nõunik (terviseala)