Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Eesti loobub Valneva koroonavaktsiini ostmisest

29.07.2022 | 12:20

Sotsiaalministeeriumi COVID-19 koordinatsiooni töörühm on tervise- ja tööministrile teinud ettepaneku loobuda 10 000 doosi Valneva koroonavaktsiini ostmisest. Esmaste, teiste ning tõhustusdooside tegemist jätkatakse Pfizer/BioNTechi, Moderna ja Novavax vaktsiinidega.
    • Jaga

“Eesti vaktsiinivajadused eelolevaks hooajaks on kaetud Moderna ja Pfizer/BioNTech lepingutega ning sõlmitud lepingute kohaselt saadaolevad kogused pigem isegi ületavad hetkel Eesti vajadusi,” kommenteeris tervise- ja tööminister Peep Peterson.

Euroopa Liit sõlmis vaktsiinitootja Valnevaga inaktiveeritud viirusel põhineva vaktsiini ostuks eelostulepingu 2021.aasta novembris tingimusega, et vaktsiin saab Euroopa Liidu müügiloa hiljemalt selle aasta maikuuks. Kuna Valneva sai müügiloa hiljem (EL müügiluba anti 24.06.2022), kui lepingus ette nähtud, on paljud riigid avaldanud soovi lepingud lõpetada.

Euroopa Komisjon on algatanud Valneva lepingu muutmise, millega on võimalik riikidel jääda esialgse koguse juurde, vähendada esialgset kogust või tellitud kogustest loobuda. Enamik lepinguga ühinenud riike plaanivad tellitud kogustest loobuda (praeguseks plaanivad Valneva vaktsiini endiselt veel osta vaid Austria, Bulgaaria, Taani, Soome, Saksamaa).

Eesti on soetanud koroonaviiruse vastaseid vaktsiine viielt tootjalt, peamiselt kasutatakse Euroopas ja Eestis mRNA tehnoloogial põhinevaid vaktsiine - Pfizer/BioNTech vaktsiini (Comirnaty) ja Moderna vaktsiini (Spikevax). AstraZeneca vaktsiin ei ole enam kasutuses. 

Avatud vaktsineerimispunktide leidmiseks või vaktsineerimisega seotud küsimuste korral on võimalik informatsiooni leida veebilehelt www.vaktsineeri.ee või helistades riigi infotelefonil 1247.

Auris Aleksandrov

Kommunikatsioonispetsialist