Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Minister Peterson arstidele: Eesti inimeste tervis on teie kätes

14.10.2022 | 10:12

„Oskustega inimeste põud on kujunenud tervisevaldkonna toimimisel peamiseks arengupiiranguks. Luban teha omalt poolt kõik, et Eesti tervishoiusüsteemi korraldus ja rahastus toetaks arste, õdesid ja teisi vajalikke spetsialiste kutsetöös parimal moel,“ ütles tervise- ja tööminister Peep Peterson täna Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 390. aastapäeva tervituskõnes.

„Arstiteaduskond on üks neljast teaduskonnast, mis on tegutsenud meie alma materi esimesest päevast. Arstiteadus kannab endas samaaegselt nii konservatiivsust kui innovaatilisust. Tasakaalu leidmine nende kahe vahel on kunst, nagu ka arstikunst,“ ütles tervise- ja tööminister Peep Peterson. „390 aasta jooksul on Tartu Ülikool seda edukalt teinud, pakkudes pikas ajaloos suuri avastusi ja juurutades teedrajavaid meetodeid. Samas on arstiteaduskond olnud ikka ka selle juures, et saata Eesti ja maailma haiglatesse oma ajale vastavaid maailmatasemel arste ja spetsialiste.“

Maailmatasemel arstide ja teiste spetsialistide koolitamine on minister Petersoni sõnul ülimalt aktuaalne ka praegu. „Eesti arstkond jääb vanemaks, puudu on onkoloogidest, psühhiaatritest, perearstidest ja paljude teiste erialade spetsialistidest. Ma ei liialda öeldes, et kogu Eesti inimeste tervis täna ja tulevikus on teie kätes,“ ütles minister Peterson. „Just oskustega inimeste põud on kujunenud peamiseks arengupiiranguks valdkonna toimimisel.“

 Minister lubas teha omalt poolt kõik, et Eesti tervishoiusüsteemi korraldus ja rahastus toetaks arste, õdesid ja teisi vajalikke spetsialiste nende kutsetöös parimal moel. „Soovin meditsiinivaldkonnale tarkust käia kaasa ajaga ning vaadates homsesse teha ettevalmistusi juba ka sajandi teise poole vajadusteks,“ ütles minister Peep Peterson.

 Tartu Ülikooli arstiteaduskond tähistab 13. ja 14. oktoobril toimuva teadus- ja teemakonverentsiga oma 390. aastapäeva. Lisainfo: https://bit.ly/3MqQHWP.

Eva Lehtla

Meediasuhete nõunik (terviseala)