<div id="seckit-noscript-tag"> Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Riik toetab hooldekodusid kõrgete energiahindadega võitlemisel

13.01.2023 | 14:30

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo allkirjastas täna määruse, millega eraldatakse 102 hooldekodule energiahindade tõusu kompenseerimiseks miljon eurot. Toetuse suurus ühe hooldekodus elava inimese kohta on 60 eurot kuus.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul tõusevad hooldekodude kohatasud igal aastal ning paraku ei jää need puutumata ka praegusest elu kallinemisest. “Nii nagu on riik toetanud kodutarbijat, pakume talvisel kütteperioodil leevendust ka üld- ja erihooldekodude klientidele ja nende lähedastele hinnatõusuga hakkamasaamiseks,“ sõnas Riisalo.

“Juulist jõustub ka hooldereform, mis aitab kõigil hinnatud hooldusvajadusega klientidel endale keskmise pensioni eest hooldekodu kohta lubada. Niisamuti saavad kohalike omavalitsuste poolt toetatud ka väiksema pensioni, kuid lisaabivajadusega inimesed,“ ütles minister.

Lisaks on plaanis toetada ka majutusega erihoolekandeteenuste (kogukonnas elamise teenuse ja ööpäevaringse erihoolekandeteenuse) pakkujaid kõrgete energiakuludega kaasnevate lisakulude katmisel perioodil 1. jaanuarist kuni 31. märtsini 2023. Sotsiaalkindlustusameti andmete järgi on mõjutatud sihtrühma suurus 3111 inimest, kes vajavad ööpäevaringset erihoolekandeteenust või kogukonnas elamise teenust.

Auris Aleksandrov

Meedianõunik