Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Riik toetab hooldekodusid kõrgete energiahindadega võitlemisel pea 1,5 miljoni euroga

25.04.2023 | 11:16

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo allkirjastas käskkirja, millega eraldatakse 202 hooldekodule energiahindade tõusu kompenseerimiseks jaanuarist märtsini 1,49 miljonit eurot. Toetuse suurus ühe hooldekodus elava inimese kohta on 52 eurot kuus.
    • Jaga

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul tõusevad hooldekodude kohatasud igal aastal ning paraku ei jää need puutumata ka praegusest elu kallinemisest. “Nii nagu on riik toetanud kõrgete energiahindade tasumisel kodutarbijat, pakkusime talvisel kütteperioodil leevendust ka üld- ja erihooldekodude klientidele ja nende lähedastele,“ sõnas Riisalo.

„Kevadel on energiahinnad Eestis energia varustuskindluse paranemisel märkimisväärselt alanenud, mistõttu on vähenenud ka kulud hoolekandeasutustel,“ lisas Riisalo.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande ja sotsiaalse kaasatuse osakonna juhataja Ivar Sikk sõnas, et riigi kiire reageerimine on olnud toeks nii inimestele kui ka teenuse osutajatele kriitilises olukorras. „Normaliseerunud energiahindade väljavaade lubab arvata, et peale teise taotlusvooru lõppemist 2023. aastal energiahindade kompenseerimiseks meil uut toetusmeedet enam planeerida ei tule."

Sotsiaalkindlustusameti andmete kohaselt maksti energiatoetust keskmiselt 9558 inimese eest kuus. Kokku maksti esimeses ja teises taotlusvoorus toetusi välja enam kui kolme miljoni euro eest.

Auris Aleksandrov

Meedianõunik